Весь етносвіт — в очах столиці

Поділитися
Незважаючи на кадровий скандал у "Мистецькому Арсеналі" (питання про конкурс та призначення генерального директора), комплекс "Мистецький Арсенал", однак, не зупиняється, а пропонує нові привабливі проекти. Як для киян, так і для гостей столиці. Зокрема, з 19 травня тут розпочався міжнародний фестиваль традиційних культур "Етносвіт".

Незважаючи на кадровий скандал у "Мистецькому Арсеналі" (питання про конкурс та призначення генерального директора), комплекс "Мистецький Арсенал", однак, не зупиняється, а пропонує нові привабливі проекти. Як для киян, так і для гостей столиці. Зокрема, з 19 травня тут розпочався міжнародний фестиваль традиційних культур "Етносвіт".

На думку організаторів, такий фестиваль має створити платформу для культурного обміну та інтеграції українців у світовий простір. На цей захід запрошено майстрів з різних країн світу, які саме через народну культуру відкривають для відвідувачів оригінальність і різнобарвність культурного спадку своїх народів. Усе те, що виявляється у різних образних, художніх формах, в орнаментиці, у смислах. У цьому плані важливо не просто захопити відвідувача етнорозмаїттям, а перетворити кожного, хто завітає в "Арсенал", на безпосереднього учасника великого фольклорного свята.

У рамках цього проекту свої твори представляють 250 учасників з України та світу. Їхній доробок продемонструє народні традиції, народні ремесла, народні технології. Вони відкривають перед киянами таїну створення своїх рукотворних шедеврів. Саме в цей вікенд на фестиваль до Києва завітають гості з Італії, Грузії, Естонії, Польщі, Білорусії, Хорватії, Литви, США.

Структура "Етнопростору" доволі розгалужена. Наприклад, діють ярмарки традиційних ремесел, майстер-класи з традиційних танців, виставки та інсталяції. Дуже наповнена фольклорна програма. Є також місце традиційній кухні з різних куточків світу. Спецпрограма "Простір глини" - це екскурс в історію універсального природного матеріалу, завдяки якому ми маємо інформацію про різні культурні та цивілізаційні пласти минулого. В "Арсеналі" також діє "Археологічна виставка", яка представляє історію та технології використання глини на теренах України в різні часи. Гості "Етнофестивалю" можуть долучитися до створення виробів гончарного мистецтва, відчувши на дотик глину.

Ще один проект у рамках "Етнофестивалю" - ярмарок рукотворів. Українські митці презентують свої ремесла. Живі традиції відтворюють унікальні майстри з Полтавщини, Наддніпрянщини, Полісся, Поділля, Гуцульщини і Криму. А у фольклорній програмі, зрозуміло, співочі й танцювальні традиції, які супроводжують наше життя. У рамках фольклорної програми до Києва завітають гості з Грузії.

І ще один оригінальний проект на цьому ж фестивалі - "Ніч традиційного танцю просто неба". Як зазначають організатори, це один із найяскравіших культурних форматів, що об'єднує молодих музикантів, співаків, танцівників. У "Арсеналі" кажуть: "Танець - це засіб спілкування і форма відпочинку. Це нагода відчути живу енергетику народних традицій. Танці гір, танці степу, забуті танці наших предків, козацькі танці, танці народів світу під живий супровід троїстих музик триватимуть аж до сходу сонця..."

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі