В Одесі відкрився перший в Україні музей контрабанди

Поділитися
В Одесі відкрився перший в Україні музей контрабанди У музеї поки представлено 150 експонатів, що відображають історію контрабанди © odessit.ua
Винахідливість контрабандистів у всі часи не знала меж: наркотики перевозили у м'яких іграшках і протигазах, а при СРСР ввозили в країну заборонені касети на котушках від ниток.

У невеликому підвалі на вулиці Єкатерининській у центрі Одеси відкрився перший в Україні музей контрабанди.

В експозиції музею півтори сотні предметів, конфіскованих митниками у різні часи, починаючи від заснування Одеси і закінчуючи сьогоднішнім днем - а також ілюстрації способів їхнього незаконного ввезення.

Конфіскат зібрав і вивчив підприємець Олександр Отдєльнов. Ще 20 років тому він задумав увічнити історію одеської контрабанди, накопичив гроші і відкрив музей.

"Ми в експозиції музею не використовуємо заборонені до вільного обігу транспортні засоби та речовини. Все, що є небезпечним для людини, тут не лежить. Окрім цього, за законодавством ми не можемо використовувати ті предмети, які є матеріалами кримінальних справ і лежали в архівах, але ми можемо використовувати повністю ідентичні", - розповів Отдєльнов в одеському телеканалу АТВ.

У музеї можна побачити муляжі страв і тарілок з героїну, кокаїнові схованки у палубних дошках, двері автомобіля, в які замурували півтисячі сигаретних пачок, наркотики у хлібинах хліба і протигазах.

"Один зі старих і досить веселих прикладів контрабанди стався у сорокових роках позаминулого століття. Граф Воронцов посперечався зі своїм другом купцем Топоровим на 100 тисяч рублів про те, що той не зможе вивезти за одну із застав Порто-франко контрабанду на 10 тисяч рублів. Настапного ранку Топоров приїжджає на заставу, його оглядають, аж до рубки стін карети і перевірки вух коней, але все марно. З ним був пудель, який виявився звичайною стриженою дворнягою, обмотаною діамантами, а зверху одягненою в овечу шкуру", - розповів Отдєльнов "Думській".

Коштовності, за його словами, часто провозили в пустотілих тростях, підборах і чемоданах з подвійним дном, а ось контейнером для перевезення наркотиків служили тропічні фрукти, м'які іграшки, пояси, протигази і пачки з пральним порошком.

А до контрабанди часів 1970-х - 1990-х років належать такі побутові предмети, як вінілові пластинки, кольорові фломастери, косметика, хутро, тканини, парасольки, сонячні окуляри, які в радянські часи були забороненим вантажем. І навіть котушки ниток - на них намотували стрічки касет, а зверху маскували власне нитками. Втім, на це митники часто закривали очі, бо іншого способу надходження касет в країну просто не було.

Експозиція музею поки не так велика, але, за словами директора, буде поступово обростати новими зразками. Вхід у сховище не безкоштовний - вартість квитка становить 40 гривень і включає екскурсію. !zn

Читайте також:

За роки незалежності українці стали набагато рідше відвідувати театри і музеї

ФБР розкрило найбільше музейне пограбування в історії

Королевська звинуватила депутатів у контрабанді "червоних Ауді". Регіонали образилися

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі