В Італії знайдена перша "біографія" Караваджо

Поділитися
В Італії знайдена перша "біографія" Караваджо Перша "біографія" знаменитого художника датується 1614 роком
Твір Гаспаре Челіо містить 300 сторінок, три з яких присвячені біографії митця.

Італійський дослідник Ріккардо Гандольфі знайшов першу "біографію" художника рубежу XVI-XVII століть Мікеланджело Мерізі да Караваджо, відомого як Караваджо, повідомляє видання Il Messaggero. Біографія датується 1614 роком.

Результати дослідження Гандольфі виклав у своїй дисертації, яку захистив у римському університеті "Сап'єнца".

Готовий до публікації рукопис, належить перу Гаспаре Челіо, італійського художника та ровесника Караваджо. На 300 сторінках рукопису Челіо розповідається про життя 220 художників, які працювали в Римі на рубежі XVI - XVII століть. З них три сторінки присвячені життєпису Караваджо.

Гандольфі зазначає, що в рукописі Челіо є підтвердження того, що Караваджо скоїв вбивство в Мілані ще до того, як вбив свого товариша в Римі.

У 1606 році трактирний приятель живописця, Рануччо Томассоні, в одній із сутичок був убитий художником. Караваджо був оголошений папою римським "поза законом" і змушений мандрувати. Згодом він був знайдений мертвим на пустельному пляжі Тірренського узбережжя.

Міланські події 1592 року повністю повторюють "сценарій" римських: Челіо пише про "вбивство друга, ймовірно, випадкове". Караваджо поїхав у Рим, однак перші свідчення його роботи там датуються 1596 роком.

"Не виключено, що це пояснюється тим, що художник відбував покарання, хоча він ще не досяг повноліття, яке наступало, за законами Мілана того часу, в 25 років", - зазначає Гандольфі.

На думку дослідника, вбивство в Мілані може пролити світло на втечу художника з папської держави, де за рецидив передбачалася смертна кара.

Цінний рукопис Челіо, роботи якого майже не відомі, Гандольфі виявив, спираючись на інші свідчення та джерела, в одному іноземному збірнику XIX століття, що зберігся до наших днів.

Нагадаємо, раніше картина Густава Клімта "Квітучий сад" була продана на торгах аукціонного дому Sotheby's за рекордну суму в 48 мільйонів фунтів стерлінгів (59 мільйонів доларів). Полотно стало третім найдорожчим твором мистецтва, який коли-небудь був проданий в Європі.

24 лютого в Національному художньому музеї відкрилася виставка картин видатної української художниці Тетяни Яблонської.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі