Уроки філософії Шапіро - Культура - dt.ua

Уроки філософії Шапіро

7 грудня, 2007, 13:55 Роздрукувати Випуск №47, 7 грудня-14 грудня

Не всім українським режисерам в околицях Києва рясні сльози проливати… Залишилися й рідкісні сміливці, які йдуть не «вшир» (якщо менше 50 серій, то навіть не підходь!), а виключно «углиб»...

Не всім українським режисерам в околицях Києва рясні сльози проливати… Залишилися й рідкісні сміливці, які йдуть не «вшир» (якщо менше 50 серій, то навіть не підходь!), а виключно «углиб». Модний український некасовий режисер Олександр Шапіро («Цикута», «Хепі піпл») запустив довгограючий «розумний» кінопроект «Великі філософи світу».

На підході, до речі, і новий художній фільм Шапіро «Біс порно». Потенційно скандальну стрічку (з Ольгою Сумською) вже переглянули деякі київські критики й попередньо сказали «Браво!» Втім, прокат покаже. А ось «філософи» саме й виникли в Шапіро у перерві між зйомками «порно». Все почалося в Голландії. Шапіро чомусь дуже здивувала популярність філософа Спінози. І те, що в Голландії відсотків із дев’яносто населення знають, хто це такий. У нас, звичайно, такі відсотки — безперечно — здатна зібрати тільки партія... Таким чином, перший проект із майбутньої 13-серійної документальної епопеї про всесвітню філософію присвячений саме Спінозі. Згодом та чи інша країна має відбитися у вченні єдиного обраного мудреця. Якщо зі Спінозою якось розібралися, то коли Шапіро вирішив зайнятися німецькою філософією, то відразу виявив, як багато світлих умів у цій країні. І кого з них висунути на перший кіноплан — Ніцше, Гегеля чи Маркса? Втім, Шапіро більше схиляється до автора «Капіталу», бо це вчення справді вічне — тому що воно правильне.

Швидше за все, героями наступних документалок Шапіро в рамках «Великих філософів світу» стануть Бергсон, К’єркегор, Юм, Авіценна. «Великих українців» на цьому святі розуму має представляти Лев Шестов. Сам Шапіро одного разу зізнався, що його філософські знання не вражають, тому саме цей проект і допоможе глибше пірнути в наукові глибини.

Цікаво, що на першу стрічку із задуманого циклу Шапіро витратив 50 тисяч своїх кревних доларових заощаджень. А, з філософського боку, хіба для великих людей це гроші?

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво