Українські короткометражки хочуть зробити альтернативою голлівудським різдвяним блокбастерам

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Українські короткометражки хочуть зробити альтернативою голлівудським різдвяним блокбастерам
Прокат серії короткометражок "Українська нова хвиля" стартує в 13 українських містах 11 грудня. "Українську Хвилю" позиціонують як "вінець" і "фініш" вітчизняного кінематографічного року.

З 11 грудня в прокаті стартує друга добірка українських короткометражних фільмів "Українська Нова Хвиля. Romantigue". Це спільний проект Держкіно України та Національного Центру Олександра Довженка.

Практично всі фільми, що увійшли в новий збірник, пройшли селекцію на міжнародних кінофестивалях. А рік тому цей проект стартував. І, як кажуть організатори, мав великий успіх. У Національному Центрі Довженка позиціонують "Українську Хвилю" як "вінець" і "фініш" вітчизняного кінематографічного року, а також натяк на перспективу на майбутнє нашого кіно (всі автори - молоді кінематографісти).

В добірку найкращих короткометражок увійшли такі фільми: "Стеляться тумані", "18+", "Не менше 50 кг", "Кисневий голод", "Русалка", "Дівчинка з риб'ячим хвостом", "Інь, і що з цим робити". Хронометраж - від 7 до 30 хвилин.

У різних киноисториях знімалися, в основному, актори київських театрів і студенти творчих вузів. Серед відомих - Олег Замятін, Анжеліка Гирич, Олександр Ігнатуша.

Сім коротких історій - це сім різних життєвих і фантасмагоричних ситуацій. У Держкіно наполягають, що в новій добірці більше жанрового кіно, більше уваги на екрані до людини та її психології.

Не виключено, що деякі молоді режисери (і сценаристи) проявлять себе надалі саме на полігоні жанрового кіно в "повному метрі".

Автори короткометражних фільмів: Дмитро Лисенбарт, Роман Бровко, Юлія Гоголь, Марина Артеменко, Анастасія Максимчук, Олександр Бубнов, Сергій Мельниченко, Мирослава Хорошун.

Наприклад, у стрічці Мирослави Хорошун "Інь, і що з цим робити" - сімейна історія на тлі цирку. Чоловік директорки цирку захворює дивною хворобою. Тому дружина шукає причину в самому собі. Делікатне сюжет у стрічці Романа Бровка "18+". Його 19-річна героїня хоче розлучитися з невинністю, щоб не бути білою вороною серед одноліток. У цьому їй допомагає, природно, краща подруга. Ще один соціально-етичний поворот у фільмі Марини Артеменко "Не менше 50 кг". Молода героїня вирішує боротися... з власною вагою: вона хоче наростити свої кілограми в пику тотального схуднення. А це тягне за собою цілий ряд комічних поворотів.

У прес-службі Держкіно повідомили, що більшість фільмів із цієї збірки підтримані державним фінансуванням. Серед семи короткометражних стрічок є переможці пітчингів, а один проект знятий на президентський грант.

"Успіх попереднього проекту "Нова хвиля" надихнув нас, тому і виникло рішення зробити його регулярним. Принцип відбору: у збірник увійшли тільки ті фільми, які пройшли "сито" фестивалів "Молодість", "Крок", Одеського МКФ. Деякі роботи брали участь у міжнародних кінофестивалях за кордоном. Є в новому збірнику і незалежні продюсерські проекти", - розповів ZN.UA координатор "Нової хвилі" Іван Козленко (Національний центр імені О.довженка).

"У 2013 році було знято кілька десятків українських короткометражних фільмів. Тому було з чого вибирати. У цьому році вдалося зробити жанрову палітру стрічок більш романтичної тематики. Тому і повна назва проекту - "Українська нова хвиля. Romantigue". Взагалі сам факт наявності такої кількості різножанрових стрічок обнадіює. Останнім часом в Україні знімали в основному соціальне кіно. А прикладів кіно чистих жанрів, а значить кіно з потужним глядацьким потенціалом, було не так багато. Такі картини стали з'являтися лише в останні півроку. До збірки ми включили також анімацію, автори якої не зовсім дебютанти", додав він.

"Мені здається, що новий збірник імпонує майбутнім новорічних свят, як українська альтернатива голлівудським різдвяним блокбастерам", - зазначив координатор "Нової хвилі".

Прокат "Української нової хвилі" - це 20 кінотеатрів в 13 українських містах: Київ, Львів, Харків, Одеса, Дніпропетровськ, Донецьк, Чернівці, Черкаси, Севастополь, Полтава, Суми, Буча, Алчевськ. Передбачається 360 показів, з них 92 - у столиці. !zn

Читайте також:

Кількість насильства у фільмах в США за 60 років зросла вчетверо

Українська кіноспільнота збирає відео европротестов, щоб показати його світу

Фільм про Pussy Riot номінували на "Оскар"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі