Українська зірка на фестивалі татарської пісні «Татар Жири-2004». Фестиваль, що пройшов у Казані з 12 по 16 січня, виявився ключовим у налагодженні співпраці між Республікою Татарстан і Україною

Поділитися
Казань — дивовижно гарне місто. Білосніжний Кремль, казкові схід і захід сонця, а на їхньому тлі — ...

Казань — дивовижно гарне місто. Білосніжний Кремль, казкові схід і захід сонця, а на їхньому тлі — бані православних церков і золоті півмісяці мечетей, гарна забудова центральної частини міста кінця дев’ятнадцятого століття — все це, безумовно, створює мальовничу картину, гідну пензля талановитого художника. Крім того, Казань — місто музичне (недарма тут народився Федір Шаляпін). Любов до краси та музики об’єднує народи України й Татарстану. А фестиваль татарської пісні продемонстрував тісну співпрацю української культури й бізнесу.

Квитки на церемонію закриття Міжнародного телевізійного фестивалю «Татар Жири-2004» у казанському культурно-розважальному комплексі «Піраміда» були розкуплені за місяць до його відкриття. Серед глядачів були президент Татарстану Мінтимер Шаймієв із дружиною, голова Ради муфтіїв Росії Равіль Гайнетдін, заступник прем’єр-міністра РТ Зіля Валєєва та голова правління генерального спонсора фестивалю АТ «Укртатнафта» Сергій Глушко.

20 кращих виконавців татарської естради, яких журі відбирало впродовж року, стали володарями вищої нагороди фестивалю — статуетки «Алтин Барс» («Золотий барс»): Маліка, Лейсан Гиймаєва, Нафкат Нігматуллін, татарська співачка з Фінляндії Джаміля Нізаметдін, Гузел Уразова, Ільнар Сафієв, Альфіна Агзанова, Діля Нігматулліна, Айгуль Сагінбаєва, Ільдар Хакімов, Алсу Абдулханова, Альбіна Апанаєва, Гульнара Ісмаєва, Резеда Тухватулліна, Габделфат Сафін, Гульнара Тімержанова, Айдар Галімов, Ханія Фархі та Салават. При доборі враховували результати хіт-парадів музичних радіостанцій, заявки слухачів і обсяги продажів аудіозаписів. Хтось із переможців уперше отримав «Золотого барса», а деякі виконавці, приміром Ханія Фархі, Салават, Айдар Галімов, уже були володарями чотирьох статуеток. Лауреати також отримали грошові призи від генерального спонсора компанії «Укртатнафта».

Генеральним спонсором і почесним гостем «Татар Жири-2004» став спільний проект двох країн — корпорація «Укртатнафта», що нинішнього року відзначає десятирічний ювілей. Завдяки їй фестиваль відвідала народна артистка України Софія Ротару. У Казані її зустріли надзвичайно тепло — учасники фестивалю, гості й журналісти буквально ходили за співачкою назирцем, намагаючись взяти автограф, сфотографувати і просто побачити. Виступ української прими виділили двома перервами, а за лаштунками говорили, що співати після неї — справжнє самогубство.

Сама народна артистка України зізнавалася, що дуже любить Казань і завжди з задоволенням приїжджає до цього міста: «У мене тут багато друзів і шанувальників. У «Червоній руті» грали три музиканти з Казані. Такі фестивалі, як «Татар Жири», просто необхідні. У нас в Україні вже пройшов подібний фестиваль, схожий регулярно проводили й у Росії. Безумовно, у Татарстані талановита, музична молодь, тут пролунало чимало гарних пісень, це велике свято. Підтримка таких компаній, як «Укртатнафта», особливо допомагає співакам-початківцям. Ця підтримка необхідна!» — сказала Ротару, насамкінець привітавши всіх із Новим роком і побажавши хорошого настрою, побільше усмішок та удачі.

Оцінила старання «Укртатнафти» і лауреат фестивалю Діля Нігматулліна, відзначивши, що він дозволяє співакам створювати нові пісні: «Для нас — це серйозний стимул розвиватися. А для народу Татарстану такий концерт — найяскравіше шоу в році. Природно, до нього виявляють великий інтерес. Нинішнього року «Татар Жири» відбувся на рівні, його можна порівняти з такими загальноросійськими конкурсами, як «Пісня року» і аналогічними конкурсами в СНД, зокрема з українською «Червоною рутою». Звичайно, нинішнього року фестиваль особливо вдався завдяки підтримці «Укртатнафти». Велика подяка цій компанії».

Ще один лауреат — співачка Джаміля — сказала, що організація таких заходів — це колосальні зусилля і тому учасники конкурсу особливо вдячні спонсору в особі «Укртатнафти». «Не менші зусилля потрібні й з боку співаків. Зокрема у татарській пісні, навіть естрадній, має бути національний колорит. В Україні це добре зрозуміли такі виконавці, як Софія Ротару («Калина») і Руслана («Дикі танці»)», — вважає Джаміля.

Наймолодший лауреат — співачка Маліка, приз якій голова правління ЗАТ «Укртатнафта» Сергій Глушко вручив сам, відзначивши при цьому, що всі виконавці дуже старалися: «Кожен співак прагнув підготуватися до «Татар Жири» щонайкраще. Це дуже важливий захід для татарського народу. І велика подяка спонсору фестивалю — компанії «Укртатнафта».

Хочеться вірити, що основу співпраці дружніх держав і народів закладено. Зрештою, і «Укртатнафта», на відміну від інших українських НПЗ, не простоювала жодного дня саме завдяки поставкам сировини з Татарстану...

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі