«Украинский хоррор 2007», видавництво «Фоліо» - Культура - dt.ua

«Украинский хоррор 2007», видавництво «Фоліо»

19 жовтня, 2007, 12:43 Роздрукувати Випуск №39, 19 жовтня-26 жовтня

Збірка укладена з творів сучасних українських «російськопишучих» фантастів: Г.Л.Олді, М.іС.Дяченків, А.Валентинова, А.Дашкова, Ф.Чешка, С.Герасимова...

Збірка укладена з творів сучасних українських «російськопишучих» фантастів: Г. Л. Олді, М. і С. Дяченків, А. Валентинова, А. Дашкова, Ф. Чешка, С. Гера­симова. Перше, що впадає у вічі, коли її читаєш, — це легка невідпо­відність вмісту назві. Власне, хоррору в книжці — від сили, третина. Решта — містика, фентезі, є навіть щось на кшталт сим­патичної антиутопії.

Проте, якщо не зациклюватись на жанровій невідповідності, слід визнати, що книжка містить кілька вельми талановитих текстів — як серед «жахливих», так і серед усіх решти. Тому якщо хтось не займається колекціонуванням виключно страхіть, а просто шукає легкого й цікавого чтива — «Украинский хоррор» цілком підійде на таку роль і принесе вдячному читачеві кілька досить приємних годин.

Варто зробити ще дві застороги, аби запобігти можливим розчаруванням майбутніх читачів. По-перше, деякі твори з неї вже публікувалися — тому, купуючи, слід бути уважними, щоб не наробити в домашній бібліотеці небажаних «дублів». По-друге, тексти, хоч і різних авторів і загалом дуже різної якості, у збірці досить цілісні. І якщо котрийсь із них не подобається з самого початку — варто рішуче його пропускати, аби не марнувати час і не псувати загальне враження від книжки.

Ще одну малу претензію можна висунути до поліграфічного виконання. Тонкий папір сторінок — принаймні у тому примірнику, що потрапив нам до рук, був доволі-таки міцно склеєний на верхньому зрізі. Тому, беручи до рук книжку вперше, бажано запастися чимось гострим, бо якщо розривати, так би мовити, «мануально», як ми, власне, і робили, то замість верхнього зрізу під кінець читання виходить така собі кучеряво-пухнаста поверхня. Що, з іншого боку, можливо, і додає «жахливій» книжці шарму, наочно переконуючи всіх, що власники книжку таки прочитали.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №28, 20 липня-26 липня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво