У Тернополі відкрили пам'ятник Соломії Крушельницькій

Поділитися
У неділю, 22 серпня, в Тернополі відкрили перший у світі пам'ятник Соломії Крушельницкій, який зображує відому оперну співачку в повний зріст.

У неділю, 22 серпня, в Тернополі відкрили перший у світі пам'ятник Соломії Крушельницкій, який зображує відому оперну співачку в повний зріст.

Перед урочистістю постамент скульптури прикрасили букетами з написами міст, де жила і гастролювала Крушельницька.

Перше слово перед відкритим пам'ятником виголосив   племінник Крушельницкой композитор зі Львова Мирослав Скорик.

« Встановлення пам’ятника в Тернополі, я вважаю фіналом відновлення справедливості, стосовно постаті Соломії Крушельницької. Адже, як не парадоксально, будучи відомою на весь світ оперною співачкою, після повернення на батьківщину, вона зазнавала утисків. Її вважали італійкою, в той час як в Італії її за свою також не сприймали», - зазначив композитор.

Шість років тому Мирослав Скорик у Тернополі взяв участь у першому благодійному концерті, метою якого було збір коштів на встановлення скульптури Крушельницькій. Відтоді такі благодійні концерти проходили періодично. Врешті потрібної суми ініціатори пам’ятника так і не назбирали – її виділили з міського бюджету. На встановлення скульптури та благоустрій площі біля неї пішло близько двох мільйонів гривень. Це перший пам’ятник в області вилитий з цілісної бронзи. Над скульптурою працювали львівські майстри — Володимир Стасюк та брати Андрій та Володимир Сухорські.

Соломія Крушельницкая народилася 23 вересня 1872 року в селі Белявинці (нині Бучачского району Тернопільської області) в сім'ї греко-католицького священика. Основи музичної підготовки Соломія отримала в Тернопільській гімназії.

У другій половині 1890 року почалися її тріумфальні виступи на сценах театрів світу : Італії, Іспанії, Франції, Португалії, Росії, Польщі, Австрії, Єгипту, Аргентини і Чилі. Соломія виконувала партії в операх "Аіда" і "Трубадур" Верді, "Фауст" Гуно, "Зачарований замок" ("Страшний двір") Монюшко, "Африканка" Мейєрбера, "Манон Леско" і "Чіо-Чіо-сан" ("Мадам Батерфляй") Пуччіні, "Кармен" Бізе, "Електра" Р. Штрауса, "Євгеній Онєгін" і "Пікова пані" Чайковського та інших.

У 1894 - 1923 роках вона майже щороку виступала з концертами у Львові, Тернополі, Стриї, Бережанах, Збаражі, Чернівцях та інших містах Галичини.

У серпні 1939 року співачка відвідала галичину і через початок Другої світової війни не змогла повернутися в Італію. У післявоєнний період Крушельницька почала працювати у Львівській державній консерваторії ім. Лисенка.

16 листопада 1952 року Крушельницька померла. Її поховали у Львові на Личаківскому кладовищі поряд з могилою друга і наставника - Івана Франка.

За матеріалами Gazeta.ua

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі