У столичному музеї презентували виставку живопису Таємнича Україна - Культура - dt.ua

У столичному музеї презентували виставку живопису "Таємнича Україна"

29 грудня, 2019, 02:53 Роздрукувати

Серія робіт Дмитра Коваля "Таємнича Україна" - це надзвичайно красива і водночас сумна ода української автентичності.

В МВЦ Музею історії міста Києва представлено виставку Дмитра Коваля "Таємнича Україна. Нарис історії та сьогодення.  

Техніці живопису Дмитра Коваля непросто знайти однозначне визначення: хтось скаже, що це імпресіонізм, інший вгадає в його мазках традицію пуантилізму. Незвичайний авторський стиль митця, у поєднанні з ніжною колористикою та глибоким символізмом, створює атмосферу казкової реальності - ностальгійну, загадкову, самобутню. Декоративні елементи надають полотнам художника ефект монументальності.

"Серія робіт Дмитра Коваля "Таємнича Україна" - це надзвичайно красива і водночас сумна ода української автентичності, що порушує надважливе для суспільства питання незаслужено забутих, позбавлених уваги багаточисленних   українських  "перлин" - від цнотливих диких ланів Закарпаття, до живильних озер Донеччини", - зазначив Анатолій Марчук, заслужений художник України.

Пейзажі, портрети, натюрморти митця викликають теплі почуття приналежності та спорідненості, а разом з тим - світлі, близькі серцю спогади: рідне село, батьківську хату, безжурне дитинство. Відбувається ефект дежавю, що лишає по собі незабутнє враження.

"У своїй творчості Дмитро Коваль прагне осягнути глибину людської душі, істину, вічність, буття у його мінливості, циклічності, відродженні". Основні напрямки творчості митця - імпресіонізм і пуантилізм, поєднані з абстрактним  та декоративним мистецтвом. В доробку художника присутні всі традиційні образотворчі жанри: портрет, пейзаж, натюрморт та тематична картина.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1282, 15 лютого-21 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >