У Києві вперше представлена грунтовна виставка творів та архівних матеріалів, пов'язаних з постаттю художника Олега Голосія - Культура - dt.ua

У Мистецькому арсеналі відкрилась виставка "Олег Голосій. Живопис нон-стоп"

14 червня, 12:18 Роздрукувати

Виставка уперше демонструє не тільки відомі масштабні полотна митця, а й великий масив архівних документів: фотографій, рисунків, замальовок, віршів і текстів.

Виставка у столичному Мистецькому арсеналі "Олег Голосій. Живопис нон-стоп" присвячена постаті визначного українського художника кінця 1980-х - початку 1990-х років. Олег Голосій був одним із митців української Нової хвилі та художників групи, що сформувалась навколо майстерень "Паризької комуни" у Києві. Вже на початку 1990-х років Голосій став зіркою української художньої сцени та мав великий вплив на творчість інших художників не лише в Україні. За останні п'ять років свого життя художник створив понад 270 живописних творів, які демонструють пошуки альтернативи радянському академізму через створення самодостатнього напрямку в живописі, спорідненого зі світовими постмодерністськими течіями, такими як італійський трансавангард.

Виставка "Олег Голосій. Живопис нон-стоп" уперше демонструє не тільки відомі масштабні полотна Голосія, а й великий масив архівних документів: фотографій, рисунків, замальовок, віршів і текстів, - надбання, яке тривалий час зберігалося в родині художника і було недоступне широкому загалу. На виставці представлено понад 70 полотен, 50 графічних творів, 40 фотографій, архівні матеріали з 20 музейних та приватних зібрань України, а також маєтку художника. Більшість цих робіт є маловідомими, а деякі експонуються вперше. За допомогою сучасних мультимедійних засобів на виставці представлені найцікавіші варіанти попередніх експозиційних рішень, втілених на зарубіжних виставках за життя автора.

Читайте також: 16 липня суд Амстердама оголосить вердикт по справі про повернення Україні скіфського золота

У столичній Галереї мистецтв "Лавра" відкрилася виставка "Українська ідентифікація". Феномен розписів церкви полягає в особливій злагодженій співтворчості художників.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >