Швидкорозчинне час - у Мистецькому арсеналі відкрилася виставка, присвячена добі 1990-х років - Культура - dt.ua

У Києві відкрилася виставка "Швидкорозчинний час", присвячена Україні дев'яностих

13 липня, 13:19 Роздрукувати

Головними героями проекту є час, колізія минулого і сьогодення, діалог поколінь, суперечка різних естетичних поглядів і шкіл.

У Мистецькому Арсеналі відкрилася виставка "Швидкорозчинний час", присвячена добі дев'яностих років в Україні. Експозиція стала результатом роботи переможців відкритого конкурсу ідей художніх проектів, який пройшов восени 2017-го. Як уточнюють організатори, дев'яності роки стали часом прискорення, швидких змін і рішень, коли інформація і явища поширювалися так само блискавично, як і зникали. Інформаційний вакуум стихійно заповнювався без фільтрів і бар'єрів і вбирав усе, що потрапляло в його простір. Жага нового і бажаного росла на тлі навали ерзаців, неякісних замінників і сурогатів, які, втім, надихали і щиро захоплювали, а часом провокували появу унікальних явищ не лише локального масштабу.

Наратив виставки складається з історій дев'яти українських міст і регіонів – Києва, Львова, Харкова, Донецька, Дніпра, Одеси, Криму, Херсона та Івано-Франківська, у кожного з яких своє минуле і характер, але схожі соціально-політичні умови. Група кураторів створила певний зріз суспільно-політичного контексту кожного міста, фокусуючись на історіях місць, явищ і людей, досліджуючи їх страхи і мрії в історичному контексті. "Спогади і інтерпретації створюють суб'єктивну картину реальності, яка дає уявлення про те, як себе почував і змінювався людина у вирі дев'яностих. Розмірковуючи про це періоді, ми намагаємося зрозуміти характер сучасності", – підкреслюють куратори проекту.

В експозицію увійшли роботи понад шістдесяти художників, скульпторів і фотографів, у тому числі Іллі та Олександри Чичкан, Юрія Іздрика, Катерини Єрмолаєвої, Петра Армяновського, Романа П'ятковки та дуету Synchrodogs. Одне з завдань проекту - оновлення української арт-сцени, втілення в реальність ідей молодих кураторів, здатних наповнити виставковий простір нестандартними рішеннями.

Дивіться також фото: У Києві відкрилася виставка "FLASHBACK. Українське медіа-мистецтво 1990-х"

Нагадаємо, у столиці України відкрилася виставка оригінальних поштівок кінця ХІХ – першої третини ХХ століття.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №42-43, 10 листопада-16 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >