У Києві відкрилася виставка художника та емальєра Олександра Бородая

Фото
Поділитися
Його персональні виставки послідовно пропагують не просто естетичний, а дослідницький підхід у творчості.

У Музеї історії Києва розгорнуто виставку знаного сучасного українського митця Олександра Бородая (монументаліст, живописець, графік, емальєр). Заслужений художник України, засновник школи вітчизняного емальєрства, автор численних монументальних робіт у Києві, Дніпрі, Полтаві, Кам'янці, тощо, учасник багатьох вітчизняних та міжнародних виставок і художніх симпозіумів.

На здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка представлено цикл робіт "ПЕРЕВІРЕНЕ ЧАСОМ. НЕРОЗВІЯНЕ ПРОСТОРОМ". Слово художника: "У своїх роботах я намагався звести в одному потоці минуле й сучасне, відродити забуті, та ще не втрачені образи і символи, що складають основу національного самоусвідомлення особистості, а саме - почуття причетності до культури свого народу".

Творча і педагогічна діяльність Олександра Бородая, художника - новатора в галузі мистецтва емалі є наріжним каменем у розвитку сучасного українського емальєрства і безперечно вагомою у масштабі емальєрства світового: від станкового і монументального, до інсталяцій та експериментальних форм.

Його персональні виставки, в першу чергу, емалей стали потужним і якісним внеском до скарбниці національної культури, до українського відродження загалом, та мали значний мистецький успіх у 1980-2000-х роках на батьківщині, у Швеції, Угорщині, Румунії, Німеччині, США, Канаді і т.ін, послідовно пропагуючи не просто естетичний, а дослідницький підхід у творчості, зосереджуючи увагу як на народній традиції, історичних проявах долі рідної землі, так і на універсальних темах і загальнолюдських поняттях та поліваріантності стилістичних прийомів, незаангажованості форм і новаторстві технологічних пошуків.

У той самий час серед останніх творів є неймовірно точні емоційно і одночасно символічні відбитки історичних і соціальних подій, до щему близьких і впізнаваних за вираженим національно-культурним маркером (Серія "Борітеся - поборете", що хронологічно апелює до подій на Майдані 2013-2014 рр.; "Картяр" і "Рекрут" із серії на тему шевченкових поезій "Шукав козак волю, а волі немає"). Роботи "Остання мелодія", "Музика" (містять частини справжніх старовинних музичних інструментів), мають присмак світлої меланхолії того, хто пізнав на власному досвіді плинність і марноту цього світу, але далі любить його щиро і глибоко.

За текстом ТЕТЯНИ ІЛЬЇНОЇ.

Тим часом у Києві на станції метро "Золоті ворота" відкрилася ювілейна виставка Марії Примаченко. На виставці представлені архівні фотографії, документи та ранні роботи художниці, які дивом збереглися. Про буття і фантазії Марії Примаченко - читайте у статті Катерини Константинової у тижневику "Дзеркало тижня. Україна.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі