Виставка художнього текстилю у техніках вишивки, квілту, аплікації, печворку та інших відкрилася у Києві - Культура - dt.ua

У Києві відкрилася персональна виставка Ірини Кіршиної "Назустріч"

31 січня, 10:49 Роздрукувати

До експозиції увійшли твори різних років в галузі художнього текстилю.

У Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відкрилась персональна виставка Ірини Кіршиної "Назустріч". Виставка носить ретроспективний характер, в експозицію увійшли твори різних років, у тому числі й створені спеціально для цієї виставки. У своїй творчості самобутня та яскрава художниця Ірина Кіршина, яка працює в галузі художнього текстилю, поєднує різні техніки, комбінує прийоми вишивки, квілту, аплікації, печворку та інші.

Елементи непідробно щирого наїву надають її роботам особливої привабливості, а Ірину роблять оригінальним представником цього напрямку в декоративному мистецтві України 2000-х років. Твори художниці декого налаштовують на спогади, а декого на мрії. За формою її текстиль нагадує бабусині килимочки, дитячий малюнок ("Жовта луна" 2017 р., "Перлинне місто" 2011 р.), а за змістом - це філософські роздуми на вічні теми, які завжди є актуальними ("Шлях до раю" 2018 р., "Назустріч" 2018-2019 рр., "Це я" 2018 р.). Ірина народилася в Києві, навчалася на театрально - декораційному відділенні живописного факультету Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури. На початку творчої кар'єри була запрошена до Туреччини, де працювала як театральний художник у театрах Сіде та Аланії. Нині живе та працює у Франції. " Її твори здатні кожному передати відчуття щастя. Винахідливі колажі, що пронизують душу, уособлюють світле, життєрадісне начало в українському мистецтві початку ХХІ століття і своєю образністю завжди спрямовані до позитивного полюса Добра та Світла" - так характеризує творчість мисткині Зоя Чегусова, лауреат Національної премії України імені Т.Г. Шевченка.

Дивіться також фото: Відкрилася виставка робіт Флоріана Юр'єва - автора "літаючої тарілки" і "каштанового" герба Києва

Раніше арт-проект української художниці став переможцем кураторського відбору в Нью-Йорку.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №28, 20 липня-26 липня Архів номерів | Зміст номеру < >