Виставка Короткий список - фотографії проектів номінантів премії Шевченка - новини України - Культура - 252140 - dt.ua

У Києві відкрилась виставка, яка представила мистецькі проекти номінантів нацпремії Шевченка

14 лютого, 08:31 Роздрукувати

Ідея створення виставки належить членам Комітету премії Владі Ралко, Тетяні Кочубінській, Михайлові Рашковецькому.

В Музеї кіно Довженко-Центру відкрилась виставка "Короткий список", що представила мистецькі проекти номінантів Національної премії України імені Тараса Шевченка 2020 року, які увійшли до останнього відбіркового туру у категорії "Візуальне мистецтво": "ІМПЕРІЯ СНІВ" Сергія Браткова, "КАРУСЕЛЬ" Олександра Глядєлова та "(НЕ)ОЗНАЧЕНІ" Нікіти Кадана.

Виставка є одним із кроків нового складу Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка модернізувати засади своєї роботи. На думку членів Комітету, премія має стати інструментом виявлення творів, що відбивають сутнісні риси теперішнього часу в контексті спільного європейського простору, а постать Шевченка - уособленням новаторського, авангардного тренду в українській культурі.

Ідея створення виставки належить членам Комітету премії Владі Ралко, Тетяні Кочубінській, Михайлові Рашковецькому. "Різні за естетикою, інтонаціями, художнім методом, ці твори, поєднані разом, ілюструють природу людського у сьогоднішніх умовах політичної нестабільності, історичної фальсифікації та неможливості охопити дійсність. 

Дивіться також фото: "Мистецтво Тибету": китайський художник привіз до столиці пейзажі з "царства чистоти"

В основі своїй всі митці використовують медіум фотографії, але їх об'єднує не лише це. Автори вводять глядача в стан трансу, перехідний стан. Кадан - створюючи з документальних фотографій сугестивний чорно-білий живопис, водночас підключаючи до свідомості "пацієнта" багатофункціональний аналітичний апарат. Глядєлов - за допомогою травмуючого шоку заримованих і зациклених межових ситуацій. Братков - колажуючи калейдоскоп підсвідомого в образі оманливо лагідних, легких підковдр. Жорстко, чи іронічно, чи безжально,- всі вони пред'являють болючу правду, здираючи з неї "пост", як шкіру".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1283, 22 лютого-28 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >