Відбулась презентація збірки Як Франко з синами спорив - це збірка спогадів одного із синів Тараса Франка - Культура - dt.ua

У Києві відбулась презентація збірки Тараса Франка

14 листопада, 18:56 Роздрукувати

"Як Франко з синами спорив" - це збірка спогадів одного із синів про Тата

В меморіальній Квартирі-музеї родини Івана Франка у Києві відбулась презентація збірки Тараса Франка "Як Франко з синами спорив".  За словами організаторів, це збірка спогадів одного із синів про Тата, які ніколи не оголошувалися у колі друзів чи на широкий загал.

Сама збірка є  невеликою, містить 12 коротких оповідок, але вона точно заслуговує на увагу читача, бо тут Іван Франко зовсім інший, ніж ми звикли його сприймати. Тут він постає перед нами домашнім, дуже простим і справжнім, який вміло використовує свою мудрість і батьківський авторитет, щоб виховати у синів цікавість до знань, утвердити моральні цінності та сформувати "цілого чоловіка".

Описаний у спогадах образ відрізняється від образу суворого реаліста та революціонера-демократа, який у свій час нам насаджувала радянська пропаганда. "Це сімейне Франкове залаштування,- розповідає упорядниця збірки Ольга Нижник. Нашою метою було не лише видати текст, який прийшов з минулого і дозволив нам заглянути за завісу домашніх одкровень родини Франків, але і розвінчати радянський міф про те, що найгіршими творами Каменяра були його рідні діти.

Дивіться також фото: Ліна Горєлова представили виставку "ВЛАСНОГО ВСЕСВІТУ СТРАТИ"

Водночас ми спеціально видали ці спомини окремою книжечкою, бо її точно прочитає кожен, хто триматиме в руках. Бо це не черговий фоліант, який пилитиметься на полицях". Чому ці фрагменти досі не публікувалися, залишається загадкою: або тодішня цензура не дозволила видавати такий фривольний текст про Великого Каменяра, або сам автор не захотів зробити його доступним.  

"У мене були сумніви, чи варто було публікувати цей матеріал. Чи когось не образить те, що відбувалося у будинку по вулиці Понінського,4 у Львові, коли Іван Франко повчав своїх вже дорослих синів? Чи завдасть цей текст шкоди самому Франкові?.. І чи варто видавати ці спомини окремою брошуркою?.. Проте велич та авторитет Івана Франка є непохитним, і тому ми вирішили оприлюднити ці дуже цікаві одкровення одного із синів Івана Франка" - наголосила О.Нижник. У презентації взяв участь  син Тараса Франка - Роланд (онук Івана Франка).

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №47, 7 грудня-13 грудня Архів номерів | Зміст номеру < >