У Києві пройшов концерт-мітинг в підтримку українських політв'язнів

Фото Відео
Поділитися
На концерті звучала музика Вольфанга Амадея Моцарта, Антоніна Дворжака, Едварда Гріга, Фелікса Мендельсона, Петра Чайковського, Едуарда Елгара, Фріца Крейслера, Йоганна Штрауса, Астора П'яцолли.

У Києві на Михайлівській площі відбувся концерт класичної музики під відкритим небом "Нічні серенади", присвячений українцям, які незаконно утримуються в Російській Федерації.

На площі біля Міністерства закордонних справ України зібралося близько 1000 осіб. Відвідувачі тримали в руках білі троянди, а біля колон МЗС встановили портрети українців, яких в СІЗО утримує російська влада.

Всього було виставлено 12 портретів: Надії Савченко, Сергія Литвинова, Миколи Карпюка, Станіслава Кліха, Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Олексія Чернія, Геннадія Афанасьєва, Кирила Селивончика, Віктора Щура, Валентина Виговського, Юрія Солошенка.

На концерті звучала музика Вольфанга Амадея Моцарта, Антоніна Дворжака, Едварда Гріга, Фелікса Мендельсона, Петра Чайковського, Едуарда Елгара, Фріца Крейслера, Йоганна Штрауса, Астора П'яцолли.

"Дуже часто такі творчі акції більш ефективні і дієві, тому що торкаються не просто розуму, а серця людей. Тут сьогодні будуть іноземні дипломати, які знають про ці історії, але ми хочемо додатково надіслати дуже простий сигнал: що потрібно ще більше мобілізувати всі зусилля, щоб звільнити людей, які несправедливо страждають в російських в'язницях", - заявив на концерті посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба.

Нагадаємо, що на території Росії незаконно утримується близько 40 громадян України.

Крім того, найактивніше у світі обговорюється арешт українців Надії Савченко та Олега Сенцова.

Українська льотчиця Надія Савченко була викраденав зоні бойових дій в Луганській області на початку липня 2014 року і вивезена на територію РФ. На даний час її утримують під вартою в Москві.

У Росії Савченко звинувачують у причетності до загибелі російських журналістів в зоні конфлікту в Донбасі. СК РФ розповів історію про те, як бойовики відпустили Савченко і вона сама перейшла кордон. Така версія подій викладена в матеріалах слідства, оприлюднених на засіданні суду по справі Савченко 6 травня. Так обвинувачення намагається довести, що Савченко винна ще й в незаконному перетині кордону з РФ.

Адвокати Савченко дану версію вважають абсурдною. Це опис подій не співпадає з версією самої Савченко і української влади. Незадовго після її затримання російськими силовиками під час розмови з консулом Савченко підтвердила, що її в липні 2014-го її незаконно й насильно (в наручниках і з мішком на голові) перемістили на територію РФ "де терористи передали її особам у камуфляжній формі".

26 жовтня 2014 року на позачергових виборах Савченко була обрана народним депутатом за списком партії "Батьківщина". Верховна Рада делегувала в ПАРЄ. 24 квітня 2015 року Слідчий комітет РФ пред'явив Савченко остаточне звинувачення у нібито пособництві вбивства двох і більше осіб та незаконному перетині кордону.

21 травня її адвокат Марк Фейгін заявив, що попереднє слідство завершено. Фейгін зазначив, що Савченко звинувачують за трьома епізодами: пособництво у вбивстві російських журналістів, незаконний перетин кордону Росії, а також замах на вбивство п'яти осіб.

6 травня Басманний суд Москви продовжив термін арешту Савченко до 30 червня. Московський міський суд 10 червня за клопотанням Слідчого комітету РФ продовжив термін арешту Савченко ще на три місяці - до 30 вересня, всього до 15 місяців утримання під вартою.

Читайте також: ЄС закликав Росію звільнити Надію Савченко в річницю її арешту

У травні минулого року ФСБ Росії викрали українського режисера Олега Сенцова в Криму. Його звинувачують у підготовці терактів у Сімферополі, Ялті і Севастополі.

16 квітня Сенцову пред'явили остаточне обвинувачення. Український режисер звинувачується за статтею 205.4 КК РФ "Створення терористичного спільноти", йому також додали статтю 222 "Незаконне зберігання зброї".

11 червня генеральна прокуратура Росії затвердила обвинувальний вирок режисерові і направила справу Сенцова в суд.

З проханням звільнити Сенцова до російської влади не раз зверталися його колеги, у тому числі Кшиштоф Зануссі, Педро Альмодовар, Вім Вендерс і Микита Міхалков.

Також із закликами звільнити Сенцова звернулася ПАРЄ і генсек ООН Пан Гі Мун.

Читайте також: Фільми про Сенцова і Савченко покажуть на Днях українського кіно в Берліні

Крім того, 10 квітня МЗС вручило консулу РФ ноту протесту через порушення утримання під вартою українських громадян.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі