Це коло ти залишиш - відкрилась виставка харківських митців у художньому музеї - Культура - dt.ua

У Художньому музеї фінішувала виставка харківських митців

16 лютого, 01:56 Роздрукувати

Виставка Світличного і Шапошникова "Це коло ти залишиш" у Національному художньоу музеї.

У Національному художньому музеї України відбувся фінісаж виставки Світличного/Шапошникова "Це коло ти залишиш".

Проект складають роботи, що постали в результаті творчої колаборації двох харківських митців - Євгена Світличного та Володимира Шапошникова. Творчість цих авторів, починаючи з ранніх 1970-х років, не вкладалася у вузькі рамки соцреалізму. Митці послідовно розвивали модерністську лінію мистецтва в часи, коли нитка традиції здавалась перерваною.

Доробок Світличного і Шапошникова є не тільки однією зі складових контексту існування славнозвісної харківської школи фотографії, а й зумовлює її специфічний розвиток, зокрема щодо розуміння й застосування кольору. Фактично, спільний проект Світличного та Шапошникова тривав десять років, але по суті можна говорити про тридцятирічний відрізок часу, оскільки митці часто працювали зі своїми давніми творами. Ця практика починалася швидше як гра, коли один автор допрацьовував роботи іншого. Поступово цей принцип набув форми і сталості концептуального жесту.

Живопис пишеться на аркушах ватману, рулони якого передають із рук в руки (художники жодного разу не працювали одночасно і в одному просторі); розмір деяких робіт сягає 4 метрів. У проекті зібралось близько 200 робіт. Проект репрезентує унікальний в українському контексті досвід рефлексії на "смерть автора". Водночас в ньому присутні типові риси мистецтва другої половини 1980 - 1990-х років; розмивання меж твору мистецтва, тяжіння до крупних форматів, експресивність, вільна гра з різними традиціями й епохами та цитування класики. В колекції музею є два твори Єфрема Світличного, а тепер завдяки подарунку арт-фундації Тетяни і Бориса Гриньових збірка NAMU поповниться ще й творами Євгена Світличного спільно з Володимиром Шапошниковим.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Зміст номеру < >