Тоска з коханням обнялася - Культура - dt.ua

"Тоска" з коханням обнялася

31 березня, 2017, 23:00 Роздрукувати Випуск №12, 1 квітня-7 квітня

Відразу кілька прем'єрних вистав "Флоріії Тоски" презентує у квітні Національна опера України. 30 квітня головну партію в одній з найпопулярніших опер виконає Людмила Монастирська. Опера Джакомо Пуччіні — перлина світового оперного репертуару. Цей твір не сходить зі сцени найбільших театрів.

Відразу кілька прем'єрних вистав "Флоріії Тоски" презентує у квітні Національна опера України. 30 квітня головну партію в одній з найпопулярніших опер виконає Людмила Монастирська. 

Опера Джакомо Пуччіні — перлина світового оперного репертуару. Цей твір не сходить зі сцени найбільших театрів. Історія опери безпосередньо пов'язана з популярною свого часу однойменною п'єсою "Тоска", яку драматург В.Сарду написав спеціально для Сари Бернар, а та зіграла виставу 1887 року в одному з паризьких театрів. Коли Пуччіні побачив постановку, то вирішив отримати дозвіл драматурга на створення лібрето для опери. У результаті 1900-го й відбулася прем'єра в театрі Ла Скала.

На сцені Київської опери було вже вісім інтерпретацій знаменитого твору Пуччіні. Над нинішнім, прем'єрним, працювали диригент Микола Дядюра, режисер Анатолій Солов'яненко, художник Марія Левітська, хормейстер Богдан Пліш. Партію Тоски по черзі виконуватимуть Людмила Монастирська, Оксана Крамарєва, Вікторія Ченська. Партію Каварадоссі — Дмитро Кузьмін, Андрій Романенко, Сергій Скочеляс. 

Прем'єру "Флорії Тоски" український театр підготував разом із Посольством Італії в Україні й Італійським інститутом культури в Україні. Важливий привід — 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною й Італійською Республікою. 

Людмила Монастирська неодноразово виконувала партію Флорії Тоски на світових оперних сценах — у Гранд-опера, Метрополітен-опера, Опері Бастилії. Сім років тому саме цей твір Пуччіні ознаменував її дебют на великій європейській сцені — у Німецькій опері (Берлін). 

На думку творців київської вистави, прем'єрна опера далека від радикальних сучасних перелицювань, насамперед — це велика історія про велике кохання на тлі бурхливих історичних подій.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво