"Торкнутися історії": Юрій Шаповал спробував відійти від стереотипів в історії XX століття

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
"Торкнутися історії": Юрій Шаповал спробував відійти від стереотипів в історії XX століття Юрій Шаповал
На форумі видавців у Львові широкій публіці представили нову книгу історика і політолога Юрія Шаповала "Торкнутися історії".

Відомий український історик і політолог, доктор історичних наук Юрій Шаповал презентував свою нову книгу "Торкнутися історії", в якій розкриває складні питання історії XX століття.

Книга була представлена публіці 13 вересня в рамках 20-го Міжнародного форуму видавців у Львові.

"Осмислення найскладніших питань історії XX століття, багатьох взаємовиключних інтерпретацій минулого, спроба відійти від стереотипних уявлень" - ось чим цікава нова книга Юрія Шаповала "Торкнутися історії", опублікована в кінці літа цього року (Парламентське видавництво, Український інститут вивчення Голокосту "Ткума" ("Відродження"), видавництво "Ліра")", - пише у своїй рецензії DT.UA Сергій Махун.

Деякі тексти у книзі "Торкнутися історії" зачіпають делікатні і провокаційні теми. Можливо, неоднозначну реакцію викличе нарис "Євреї в керівних органах ДПУ/НКВС України в 1920-1930-ті роки", вважає він.

"Однак Юрій Шаповал якраз відомий у широких наукових колах скрупульозної, кропіткою роботою з архівними документами, і його висновки завжди ґрунтуються на широкій базі джерел", - зазначає оглядач.

Серед тем, які розколюють і сьогодні українське суспільство, і про яких пише Юрій Шаповал, Українська революція 1917-1921 рр., феномен Української повстанської армії, Голодомор 1932-1933 рр., мовне питання в Україні, осягнення тоталітарного минулого, "війна підручників" або, скоріше, війна за підручники.

Автор і в цій книзі намагається уникати пропагандистських кліше, спрощень. "Багато його висновки знайдуть опонентів по різні сторони "барикад", але виникає відчуття, що це свідома позиція вченого-ерудита", - пише Махун.

"Юрій Шаповал не вважає нормальним співіснування в Україні "двох взаємовиключних історіографічних канонів", імперсько-совєтського та українського етноцентричного", - зазначає у передмові до видання відомий український політолог Микола Рябчук.

Докладніше читайте у статті Сергія Махуна "Український проект "у пошуках узгодженої системи цінностей" в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn

Читайте також:

Юрій Шаповал: Квадратура кола, або Знову Велика Вітчизняна

В підручниках необхідно відобразити, що СРСР вступив у війну на боці нацистів, - історик

Юрій Шаповал: Шлях довжиною в 17 років

З російських підручників історії приберуть "кривавих катів" та пояснять репресії "диктатурою пролетаріату"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі