Підсумки 2018: слова року за версією різних словників - Культура - dt.ua

"Токсичний" і "одноразовий": слова року 2018

3 січня, 2019, 08:00 Роздрукувати

Словом року також було названо "справедливість".

Різні словники назвали слова 2018 року

Новий 2019 рік вже настав і почав вступати в свої права, але ще не пізно згадати, що ж важливого було у 2018. Наприклад, слова, які були обрані різними словниками.

"Токсичний"

Оксфордський словник обрав словом року саме цей прикметник. Відзначається, що в минулому році кількість переглядів сторінки з тлумаченням цього слова збільшилася на 45%.

Згідно з даними словника, найчастіше слово року використовувалося в таких словосполученнях, як "токсичний хімікат", "токсична маскулінність", "токсична речовина", "токсичний газ", "токсична атмосфера" і "токсичні стосунки". Крім того, популярність слова значно зросла після отруєння російського шпигуна-перебіжчика Сергія Скрипаля та його доньки Юлії.

"Одноразовий"

А ось словник англійської мови Collins English Dictionary обрав словом року "Одноразовий". З 2013 року частота використання слова зросла в чотири рази, в основному завдяки програмам, які розповідають про вплив пластику на навколишнє середовище.

Зазначається, що слово "одноразовий" застосовується по відношенню до предметів, найчастіше пластикових, які "виготовлені для використання один раз" перед знищенням. Зображення, що ілюструють поширення пластикових виробів, таких як пляшки і пакети, в найвіддаленіших куточках океану, призвели до появи глобальної кампанії, метою якої є зменшення їхнього використання.

"Справедливість"

Укладачі американського тлумачного словника Merriam-Webster вибрали словом 2018 року іменник justice ("справедливість", "правосуддя", "законність"). Це слово на сайті словника шукали на 74% частіше, ніж у 2017 році.

Читайте також: Підсумки 2018: що українці шукали в Google і на YouTube

До 10 слів, які найчастіше шукали користувачі словника, увійшли "націоналізм" (nationalism), "пансексуальный" (pansexual), "Полярна зірка" (Lodestar), "прозріння" (epiphany), "безвідповідальність" (feckless), ім'я "Лорел" (Laurel), "нікчемний" (pissant), "повага" (respect), "інакомислячий" (maverick) і "чудовий" (excelsior).

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1281, 8 лютого-14 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >