СУЗІР’Я В «СУЗІР’Ї»

Поділитися
Пан I. Це щось нечуване! Пан II. Неймовірно! Пан I. Я саме йшов, як звичайно… Пан II. Як завжди. Пан I. І раптом… Славомір Мрожек...

Пан I. Це щось нечуване!

Пан II. Неймовірно!

Пан I. Я саме йшов, як звичайно…

Пан II. Як завжди.

Пан I. І раптом…

Славомір Мрожек. «Стриптиз»

Добре, що ми звикаємо до того, що разом із весняним нуртуванням крові активізується і театральне життя. Гурмани Мельпомени вишукують на афішах прем’єри, майстри сцени збираються до Києва на фестивалі, аншлаги перестали бути дивиною.

Подвійно добре, що покровитель муз і мистецтв Аполлон вирішив поєднати химерний театральний світ із веселим вертепним мистецтвом карикатури. Символічність цього союзу підкреслюється тим, що саме виставкою в київському театрі «Сузір’я» відкрився фестиваль сучасної карикатури «Архігум».

Гадаю, багато поціновувачів мистецтва з хвилюванням поглядали на риштування, що закрили фасади старовинного будинку, де звично працював колектив цього камерного театру. Але все обійшлося, інтер’єри тактовно обновлені, Олексій Кужельний, як завжди, в доброму гуморі зустрічає гостей.

Звичайно, виставка карикатури тематично присвячена театру. Автори не оминули в своїх творах традиційної суфлерської будки, принца Гамлета з черепом, такого близького душі карикатуристів, блазня Йоріка. Але не сумнівайтесь, майстри української карикатури відобразили театральну атмосферу абсолютно не стандартно, глибокофілософськи і що найважливіше — смішно, недарма ж карикатуру називають веселим жанром.

Мистецтво українських художників давно і заслужено відоме у світі, активно починає звертатись і до вітчизняного глядача. Серед майже семи десятків робіт можна побачити, як витвори визнаних майстрів Володимира Казаневського, Олега Дергачова, Володимира Васьковцева (хто краще знає світ театру, ніж цей професійний актор!), так і свіжий погляд молодої когорти карикатуристів. Чудово, що на виставці в стінах «Сузір’я» порушено традицію шекспірівського театру, в якому всі ролі належали виключно чоловікам. Гострота зору та вправність руки — неодмінний атрибут робіт Марини Туровської та Олени Цуранової.

Варто згадати, що в рамках виставки театральної карикатури можна ознайомитись із персональною експозицією робіт скульптора Сергія Алєєва. Принагідно зауважимо, що одна із київських галерей відмовилась надати площі для творчості цього автора, зазначивши, що вони не достатньо рафіновано-естетські для їх вишуканого смаку. Що ж, можливо, великий Феліні не доріс до рівня наших галерейщиків, адже на знаменитому Бієнале гумору в італійському місті Толентіно, членом журі якого був геніальний режисер, скульптура Сергія Алєєва стала лауреатом. Із рук автора отримували свої шаржовані портрети Юрій Нікулін, П’єр Рішар, московські «Кукли» творили образ Єльцина, вдивляючись в роботу київського автора, президент Кравчук не погордував сфотографуватись поряд з маскою, що іронічно гіперболізувала його риси...

Приходьте в «Сузіря», ознайомтесь з виставкою, приходьте і після того, як експозицію буде згорнуто. І ви обов’язково погодитеся, що плин часу не може змінити суті мистецтва, про яку писав В.Немирович-Данченко в листі до К.Станіславського: «В театральной зале властвовало то умиление, которое составляет высшее духовное качество театра, ради чего он должен существовать».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі