Сьогоднішній погляд на «Білу гвардію» - Культура - dt.ua

Сьогоднішній погляд на «Білу гвардію»

8 липня, 2005, 00:00 Роздрукувати Випуск №26, 8 липня-15 липня

Увагу театрального київського липня цього року буде прикуто до великого співвітчизника Михайла Афанасійовича Булгакова...

Сцени зі спектаклю «Булгаков»
Сцени зі спектаклю «Булгаков»

Увагу театрального київського липня цього року буде прикуто до великого співвітчизника Михайла Афанасійовича Булгакова. З 2 по 24 липня пройде IV Міжнародний Булгаковський фестиваль мистецтв, присвячений цього разу «Білій гвардії» і «Дням Турбіних».

На відкриття фестивалю, який відбувся в театрі ім. І.Франка, з’їхалися почесні гості. З Польщі приїхав театр ім. Юліуша Словацького. Краків пишається цим театром, історія якого сягає своїм корінням в 80-ті роки ХIХ століття.

Запропонований київському глядачу спектакль «Булгаков» (автор п’єси і режисер-постановник Мацей Войтишко) розповідає про трагедію останніх днів Михайла Афанасійовича. Мацей Войтишко, який добре знає не лише творчість, а й життєпис Майстра, майже напряму використовував булгаковський драматургічний прийом п’єси «Останні дні». Головний герой умирає, так і не з’являючись перед глядачами, а його близькі, друзі та недруги «розігрують карту» його переходу в безсмертя. Вся ця людська трагедія відбувається під лиховісною тінню «батька всіх народів», який узяв на себе місію маніпулювати людьми та їхніми пристрастями. Цьому лиховісному світу протистоїть остання любов Булгакова — Олена, котра рятує для нащадків рукопис останнього роману свого великого чоловіка.

Похмурі МХАТівські залаштунки несуть на собі відблиск знаменитого «Театрального роману». Тільки легкість зникла, залишилися лицемірство й страх. Академічна сценографія Марцина Стаєвського вміло підкреслює задуху цієї атмосфери. Акторський ансамбль настільки злагоджений, що важко виділити когось. Такий початок фестивалю, безумовно, стане камертоном усіх подальших заходів. А їх заплановано чимало.

Серед них спеціальна програма «Булгаков-лікар» і спектакль театру на Подолі «Скажи слово «вічність», що відбудеться в Музеї медицини. І відкриття нових тем у Будинку-музеї М.Булгакова на Андріївському узвозі. Програма Ігоря Дмитрієва «Мелодекламація» і спеціальний «Французький день», який буде «освячений» спектаклем того ж театру на Подолі «Недоумкуватий Журден». У фіналі в приміщенні Гостиного двору протягом двох днів читатимуть «Білу гвардію» — успішний досвід такого читання вже був випробуваний на минулому фестивалі «Майстром і Маргаритою». Крім цього, весь липень у приміщенні театру на Андріївському узвозі для всіх зацікавлених представляє свою «булгакіаду» київський художник Аркадій Трубников на виставці «Київ—Булгаков—Місто».

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1282, 15 лютого-21 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво