СМІХ №19 - Культура - dt.ua

СМІХ №19

12 квітня, 2002, 00:00 Роздрукувати Випуск №14, 12 квітня-19 квітня

Творчі об’єднання, не прив’язані до державного корита, як правило, живуть недовго. Тому дещо дивним здається те, що київський клуб карикатуристів «Архігум» існує вже 19 років...

Творчі об’єднання, не прив’язані до державного корита, як правило, живуть недовго. Тому дещо дивним здається те, що київський клуб карикатуристів «Архігум» існує вже 19 років. Якщо заглянути в минуле століття (важко звикати до того, що цим словосполученням позначається вік ХХ, а не ХІХ), то побачимо ще живий «союз нерушимий», який саме тоді проводив на генеральних секретарях репетицію своїх власних похорон. Під печальні звуки маршу Шопена компанія молодих людей вирішила, що прийшов час жити веселіше і назріла пора здивувати світ карикатурою, зовсім відмінною від офіційної «крокодило-перчанської». Позаяк більшість цих оригіналів-авантюристів були архітекторами, то назвали клуб «Архігум». Архі — скорочено «архітектурний», гум — «гумор».

Існують також інші варіанти розшифровки. Але про них буде докладно написано в «Великій історії клубу «Архігум», яка вийде (обов’язково вийде!) у наступному році до ювілейної виставки.

Кризи і печалі звичайно не оминають і карикатуристів. Дехто облишив це химерне заняття, інші залишили Україну і працюють на інших територіях, можливо, більш прихильних до творчих людей, одні з перших «архігумівців» Сергій Боборикін та Анатолій Казанський не дожили до сьогоднішнього дня.

Але загальні успіхи київських карикатуристів вражають. На стіни вже нікуди чіпляти дипломи, а полиці вгинаються від важкої бронзи лауреатських призів. Географія перемог охоплює весь світ, здається, відсутня тільки Антарктида, та і то лише тому, що пінгвіни нічого такого веселого ще не затівали.

Та, мабуть, найбільша заслуга клубу «Архігум» в тому, що він вже багато років категорично забороняє людям сумувати.

Любителі веселого жанру можуть знову зустрітися з творчістю киян Юрія Кособукіна, Володимира Казаневського, Віктора Кудіна та ін., а також наших гостей Олега Локтєва (Запоріжжя) та Анатолія Станкулова (Софія, Болгарія). Виставку відкрито до кінця травня у приміщенні Спілки архітекторів України (Б.Грінченка, 6).

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >
Вам також буде цікаво