СЛОВАЦЬКА МІСІЯ «ОТЧЕГО ДОМА» - Культура - dt.ua

СЛОВАЦЬКА МІСІЯ «ОТЧЕГО ДОМА»

12 квітня, 2002, 00:00 Роздрукувати Випуск №14, 12 квітня-19 квітня

Два роки тому, підбиваючи підсумки першого телевізійного фестивалю-конкурсу ліричної пісні «Отчий дом», його організатори навряд чи припускали, що невдовзі до назви їхнього дитяти додасться слово «міжнародний»...

Два роки тому, підбиваючи підсумки першого телевізійного фестивалю-конкурсу ліричної пісні «Отчий дом», його організатори навряд чи припускали, що невдовзі до назви їхнього дитяти додасться слово «міжнародний». Від початку фестиваль замислювався не тільки для того, щоб відродити ліричну пісню, а й щоб надати можливість усім своїм шанувальникам показати себе. Специфіка «Отчего дома» в тому, що тут виступають люди без фахової освіти. За участь у конкурсі не потрібно платити, що саме по собі вже досить незвичайне для нашої дійсності, і будь-який виконавець, який любить ліричну пісню і має вокальні дані, може в ньому випробувати себе.

За два роки через конкурсний відбір фестивалю пройшли близько 1000 вокалістів, ансамблів, композиторів і поетів. Переможець першого «Отчего дома» Сергій Шеремет став солістом популярного в Москві театру «Новая опера». Нині він виконує ліричні пісні українською, російською, грецькою, єврейською, татарською та іншими мовами.

Після успішно проведених двох фестивалів організатори (управління культури Донецької облдержадміністрації, обласна державна телекомпанія і культурний центр «Парнас») вирішили не обмежувати себе рамками області і постаралися, щоб про «Отчий дом» дізналися за межами України. Тут дуже вчасно надійшла допомога з боку Міжнародної асоціації сприяння культурі (м. Моск-ва), яка від початку проведення конкурсу бере участь у всіх заходах, так чи інакше пов’язаних з фестивалем. У тому числі і в організації концерту лауреатів фестивалю в концертному залі «Россия», що відбувся у межах акції «Дні Донбасу в Москві». Саме після нього народилася ідея організувати нинішнього року «Місію миру і дружби в Словаччину», під час якої відбудеться 11 концертів. Ця спільна українсько-російська акція, що стартувала на початку квітня в Братиславі, буде першою після тривалої перерви, і дуже символічно, що проходить вона в дні визволення країни від німецько-фашистських загарбників дідами і прадідами нинішніх виконавців ліричних пісень з України.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво