Шляхами Золотого Лева-2016 - Культура - dt.ua

Шляхами "Золотого Лева-2016"

9 вересня, 2016, 22:00 Роздрукувати Випуск №32, 10 вересня-16 вересня

На Галичині з 17 вересня по 2 жовтня відбудеться вже традиційний Міжнародний театральний фестиваль "Золотий Лев". Місто Лева запросить найкращих майстрів театру з різних країн. Вони презентуватимуть найцікавіші сценічні роботи останнього часу.  

Сцена з вистави Morituri te salutant

На Галичині з 17 вересня по 2 жовтня відбудеться вже традиційний Міжнародний театральний фестиваль "Золотий Лев". Місто Лева запросить найкращих майстрів театру з різних країн. Вони презентуватимуть найцікавіші сценічні роботи останнього часу. 

Цей фестиваль, яким щиро та натхненно опікується режисер Ярослав Федоришин, знав і часи натхнення, і періоди фінансової кризи. Цьогоріч, попри всі поточні проблеми, фестиваль вибудував доволі вражаючу і яскраву афішу. 

Кожна вистава — як подорож в інший світ, як таємничий шлях, який приведе до несподіваного театрального дива чи то у Литві, чи то у Грузії. 

Зазначимо, що Україна також потужно презентована на "Золотому Леві-2016". Зокрема, Херсонський театр імені Миколи Куліша покаже "Енеїду" І.Котляревського у постановці С.Павлюка. Київський Національний театр імені І. Франка привезе до Львова популярну виставу Д.Богомазова "Morituri te salutant" за новелами В.Стефаника. Івано-Франківський театр імені І.Франка покаже одну з найкращих своїх камерних вистав — "Три сестри" А.Чехова у постановці Р.Держипільського. Гості з Чернігова — Театр імені Тараса Шевченка — серед осіннього тепла запросять у "Ніч перед Різдвом" за творами М. Гоголя. 

Господарі фестивалю, Львівський театр "Воскресіння", своєю чергою, покличуть на "Танець життя" за творами Олександра Олеся. 

Отже, це український контекст "Золотого Лева-2016". 

А ось що каже про міжнародну складову цього фестивалю його ідеолог та організатор режисер Ярослав Федоришин:

— У програмі форуму львів'яни та гості міста зможуть побачити надзвичайно сильні вистави з Румунії, Польщі, Молдови, Литви, Грузії, Угорщини. Вільнюський міський театр приїде в Україну з виставою "На дні" (режисер Оскарас Коршуновас). Його проекти у різний час були представлені на всіх континентах. Нам приємно, що прихильники "Лева" зможуть побачити постановку Коршуноваса на основі класичної п'єси М.Горького. Вистави грузинського режисера Автанділа Варсімашвілі львів'яни бачили не раз. Цього року привозимо його останні прем'єри: "Ревізор" та "Механічний апельсин". Уперше в Україні буде презентовано виставу відомого румунського режисера Олександра Гоусфатера "Багато галасу даремно" В. Шекспіра. Емоційний матеріал Шекспіра злився з темпераментом акторів з Румунії, а візуалізація режисера Олександра Гоусфатера принесла йому багато нагород у країнах Європи та Америки. 

Постановки Єжи Зоня глядачі Львова бачили неодноразово на сцені й на вулиці. Цього разу покажемо виставу "Хор сиріт" за романом Гая Гросса. Виставу оцінили глядачі країн Європи і Америки. Режисура Єжи Зоня — візуальна й емоційна. 

Роман Світлани Алексієвич "Чорнобильська молитва" — у режисурі Лінаса Зайкаускаса, головного режисера драматичного театру ім. Юозаса Мільтініса (Паневежис, Литва). 

Отже, Львів робить серйозні кроки, щоб досягти рівня найкращих туристичних центрів Європи, таких як Прага, Будапешт, Краків. Така подія як міжнародний театральний фестиваль, за оцінкою Дж. Елсома (почесного президента Міжнародної асоціації театральних критиків), дає змогу приваблювати до нашого міста нових гостей, рекламувати Україну. Фестиваль є ще одним вагомим мотиваційним чинником розвитку туризму. 

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №28, 20 липня-26 липня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво