«Шешори» — подільський фестиваль із карпатським духом

Поділитися
Народні гуляння до ранку: етнічні пісні, запальні танці, колоритні костюми — усе це було на цьогорічному фестивалі «Шешори 2008»...

Народні гуляння до ранку: етнічні пісні, запальні танці, колоритні костюми — усе це було на цьогорічному фестивалі «Шешори 2008». Вже другий рік поспіль дійство відбувається не у Карпатах, як було раніше, а на Поділлі. Село Вороб’ївка Немирівського району Вінницької області радісно прийняло гостей фестивалю. Організатори так зуміли розпланувати програму, що любителям українського фольклору не довелося сумувати жодної хвилини. Їм пропонували освоїти гончарське ремесло, плетіння з соломи, зробити власноруч ляльку-мотанку, навчитися танцювати гуцульські танці та безліч чого іншого. Фестиваль тривав три дні, кожен з яких мав свою розважальну програму. На території розмістилися дві сцени — велика і мала, на яких переважно виступали різноманітні гурти.

На березі Бугу
Родзинкою музичної програми став грузинський хор «Анчісхаті». Цей гурт дуже відомий у Грузії, його щонеділі можна почути на службах в одному з найстаріших храмів Тбілісі. Щороку «Анчісхаті» гастролює Європою, отже, українському слухачеві надзвичайно пощастило почути його у перший день фестивалю.

Ще однією приємною несподіванкою фестивалю став «мішаний» українсько-шведський гурт Folk Now, створений минулого року з чотирьох українських та трьох шведських музикантів. Наші сусіди поляки приїхали на «Шешори» квартетом Village Quartet, при­готувавши для гостей пісні й балади з усіх куточків польських, румунських і українських Карпат. Французи Dj Uzun та гурт Nourou дивували різновікову публіку. У музиці Nourou африканські ритми «заміксовані» з ритмами Близького Сходу та «подані під соусом» безпосередньо французької фолькової музики. Гурт MAKARA з Чехії поєднав етномотиви і джаз, що відкрило загалу неймовірне звучання.

Усе найкраще, як зазвичай, організатори приберегли наостанок: ансамбль «Надвечір’я», що подарував запальні мотиви для відривних танків, гурт Guba, який виконує білоруські народні співи, гуцульський гурт «Бай» у стилі закарпатського етносу, гурт «Гудаки» відтворював народний західний фольк, колектив «Перкалаба» і вже відомий Україні вінницький гурт «ДахаБраха». На завершення увазі шанувальників сучасної клубної музики був запропонований Trans-global Undeground (Великобританія-Франція) — гарний приклад осучаснення народної музики й інтерпретації її на новий лад.

Кожен охочий мав змогу навчитися гончарського ремесла
Де, як не в «Шешорах», людина ще зможе настільки наблизитися до своїх предків, згадати славний дух «минувшини» та відчути себе, хоча б на кілька днів, частинкою тієї «язичницько-хри­стиянської» доби. Дітлахи й дорослі могли долучатися до каз­кового дійства під керівництвом Сашка Лірника — най­відомішого сучас­ного казкаря, котрий веселив натовп своїми неймовірними історіями. Ще однією цікавинкою цьогорічних «Шешор» став куточок каменотесів «Верхня Букатинка». Можна було «познайо­митися» і з такими матеріалами, як глина, вода й вогонь, що за допомогою «чарівних» прийомів майстрів під супровід етнічних мотивів перетворювалися на справжні шедеври.

Закриття фес­тивалю доручили справжнім гуру сучасної теа­траль­ної справи — Центру сучасного мистецтва «ДАХ»: під акомпанемент гурту «ДахаБраха» на сцені творилося містичне дійство, яке не залишило байдужим нікого.

Своїми враженнями про подільський етнофест ділився соліст музич­ного колективу «Полікарп» Валерій Гладунець, котрий на це масштабне дійство приїздить уже вчетверте:

— Людей на цьому фестивалі переповнює патріотизм і це вражає, бо ніщо так не радує, як усвідомлення того, що ти, бодай якоюсь часткою, береш участь у «реформації національної свідомості». На жаль, атмосфера заходу трішки йде на спад, на мою думку — це через зміну місця проведення «Шешор», але люди, які справді мріяли потрапити на фестиваль, попри все, таки потрапили на нього. До речі, на цьогорічному фесті, як ніколи, багато іноземців і серед гостей і серед учасників, а це свідчить про те, що фестиваль набирає обертів».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі