Сергій Жадан вибирає Месопотамію - Культура - dt.ua

Сергій Жадан вибирає "Месопотамію"

21 лютого, 2014, 19:40 Роздрукувати Випуск №6, 21 лютого-28 лютого

Усі тексти цієї книги — про одне середовище, герої переходять з історії в історію, а потім у вірші. Філософські відступи, фантастичні образи, вишукані метафори і специфічний гумор — тут є все, що так приваблює у творах Жадана. 

У столичному культурному центрі "Майстер-клас" відомий прозаїк, поет, есеїст Сергій Жадан презентував свою нову книжку "Месопотамія". 

Сам письменник вважає, що ця книжка вийшла "дуже харківською і надзвичайно інтимною". Також Жадан каже, що це найбільш особиста його книжка, оскільки про Харків він ще ніколи лірично не писав. 

Критики вже помітили певну нетиповість цієї нової книжки Жадана. Під однією обкладинкою автор вирішив об'єднати і поезію, і прозу. Тут є 9 оповідань та 30 віршів. Багато сторінок віддано творам про кохання. 

Цікаво, що ілюстратором нової книжки Жадана став художник Гамлет Зіньківський, який нещодавно представляв Україну на Венеційській бієнале. Його роботи, зокрема графіка, сьогодні відомі не тільки в Харкові, а й в інших містах. Кожна ілюстрація у цій книжці — це місце дії. А кожна споруда — не вигадані харківські будинки. Сам Сергій Жадан зізнався під час зустрічі, що мріє найближчим часом облаштувати велику виставку робіт Гамлета Зіньківського. 

Промотур "Месопотамії" Жадана розпочався з Кіровограда. Перші відгуки про нове видання дуже схвальні. Образ героя книжки — харків'янин, який закохується, б'ється, живе повсякденним життям. Очевидно, що це узагальнений образ так званого типового харків'янина початку ХХІ ст. Основні локації "Месопотамії" — похорон, весілля, зустрічі та розлуки героїв. Як уточнює анотація, "усі тексти цієї книги — про одне середовище, герої переходять з історії в історію, а потім у вірші. Філософські відступи, фантастичні образи, вишукані метафори і специфічний гумор — тут є все, що так приваблює у творах Жадана. Це історії Вавилона, переказані для тих, хто цікавиться питаннями любові і смерті. Життя міста, що лежить поміж ріками, біографії персонажів, які б'ються за своє право бути почутими і збагнутими, хроніка вуличних сутичок і щоденних пристрастей. Освідчення і зради, втечі і повернення, ніжність і жорстокість". 

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №46, 30 листопада-6 грудня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво