РЕАЛЬНА ВІЙНА У ВІРТУАЛЬНОМУ ПРОСТОРІ - Культура - dt.ua

РЕАЛЬНА ВІЙНА У ВІРТУАЛЬНОМУ ПРОСТОРІ

10 листопада, 2000, 00:00 Роздрукувати Випуск №44, 10 листопада-17 листопада

Час від часу з офіційними веб-сайтами ізраїльських і палестинських організацій відбуваються дивовижні речі...

Час від часу з офіційними веб-сайтами ізраїльських і палестинських організацій відбуваються дивовижні речі. Приміром, недавно тих, хто цікавиться сторінкою Хезболи, войовничої антисіоністської ісламської організації, там зустрічав ізраїльський прапор, текст на івриті і врочисте звучання ізраїльського національного гімну. Це постаралися багатотисячні армії ізраїльських хакерів, переважно тінейджерівського віку. Під час акції у відповідь виведено з ладу веб-сайти ізраїльської армії, Міністерства закордонних справ, Кабінету міністрів й ізраїльського парламенту. Правда, над цим довелося потрудитися переважно пропалестинськи налаштованим юним американцям. Адже в кібервійнах Ізраїль має величезну перевагу: його 1,1 мільйона Інтернет-користувачів перевершують чисельністю загальну кількість користувачів у всіх 22 арабських державах.

Проте в Джилада Рабиновича, президента Netvision, найбільшого Інтернет-провайдера в Ізраїлі, мороки з забезпеченням безпеки не бракує. «Це перший приклад повномасштабної війни в кіберпросторі, — стверджує пан Рабинович. — Вона вимагає величезної кількості грошей і чималих людських ресурсів. Замість того, щоб займатися розширенням сфери діяльності, наші технічні експерти займаються захистом наших веб-сайтів».

Утім, цю війну від більш ранніх воєнних дій у кіберпросторі відрізняє не лише її масовість. У всіх попередніх атаках на веб-сайти різних організацій брали участь високоспеціалізовані хакери, котрі визнавали за краще працювати поодинці чи невеличкими групами. А тепер сотні тисяч агресивно налаштованих ізраїльських і палестинських підлітків годинами просиджують за клавіатурою, вистукуючи одне одному образливі расистські послання, нерідко супроводжуючи їх непристойними ілюстраціями. А в межах свого власного табору малолітні вояки обмінюються корисною інформацією про те, як надійніше виводити з ладу веб-сайти супротивника і як внести побільше сум’яття в рух на віртуальних шляхах у стані ворога.

Кількісна перевага ізраїльських Інтернет-користувачів робить єврейську сторону і вразливішою для атак у відповідь противнику. Саме тому минулого тижня керівництво ізраїльської армії оголосило про своє рішення скористатися послугами американської компанії AT&T, переклавши свій головний біль щодо безпеки веб-сайтів на її плечі. Водночас ізраїльські фахівці розсилають усім ізраїльським користувачам докладні інструкції не тільки про те, як протистояти ворожим атакам, а також як найефективніше організовувати контратаки. Адже повторити успіх ізраїльських хакерів, котрі замінили заставки палестинських веб-сайтів, арабам так і не вдалося. І виводили з ладу ізраїльські веб-сайти вони просто за допомогою масованого бомбардування їх численними посланнями, що викликало перевантаження серверу. Хоча, за повідомленнями The Associated Press, хакерам із Саудівської Аравії вдалося таки увірватися на веб-сайт Кнесету, ізраїльського парламенту, і попсувати там кілька файлів.

Масовість і агресивність воєнних дій серед арабських й ізраїльських підлітків служить ще одним доказом, що мирне врегулювання палестино-ізраїльського конфлікту вимагає виняткових зусиль із боку більш відповідальних дорослих. Такі зусилля докладаються, правда, у прямо протилежному напрямі. Так, у палестинських школах географію вивчають за атласами, на яких загалом немає держави Ізраїль. А CNN передає прогноз погоди для Єрусалиму і для Ізраїлю окремо.

Оксана ПРИХОДЬКО за матеріалами International Herald Tribune
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №43-44, 16 листопада-22 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво