ПРО ЩО Ж ЦЕЙ ФІЛЬМ? - Культура - dt.ua

ПРО ЩО Ж ЦЕЙ ФІЛЬМ?

29 серпня, 2003, 00:00 Роздрукувати Випуск №33, 29 серпня-5 вересня

Антидифамаційна ліга Америки виступила проти фільму Мела Гібсона «Пристрасті» (The Passion), в якому розповідається про розп’яття Христа і про події, що передують цьому...

Антидифамаційна ліга Америки виступила проти фільму Мела Гібсона «Пристрасті» (The Passion), в якому розповідається про розп’яття Христа і про події, що передують цьому.

На думку представників ліги, ці події зображено у фільмі в «небезпечному ракурсі». У заяві ліги говориться, що фільм звинувачує єврейські власті й народ у розп’ятті Христа.

Однак представник Гібсона, у свою чергу, заявляє, що фільм жодною мірою не є антисемітським.

Католицькі єпископи також критикують кінострічку. Вони оцінюють фільм не лише як антисемітський, а й як антикатолицький.

Рабин Юджин Корн, який очолює відділ зв’язків з іншими релігіями Антидифамаційної ліги, переглянув цей фільм і сказав, що в ньому є «багато небезпечних вчень», із якими борються як іудеї, так і християни.

Він висловив сподівання, що Гібсон і його продюсерська компанія «розглянуть можливість зміни» кінострічки.

Один із керівників Антидифамаційної ліги Абрахам Фоксман додав: «Ми глибоко стурбовані тим, що коли фільм вийде в прокат у своєму нинішньому вигляді, то він може спровокувати ненависть, нетерпимість і антисемітизм, із якими нещадно боролися багато відповідальних церков».

Однак представник Гібсона Алан Ніроб заявив, що «ніхто з тих, хто працював над фільмом, не мав наміру розпалювати ненависть, нетерпимість і антисемітизм. Насправді Мел зацікавлений саме у протилежному. Він вважає, що це фільм про любов, надію, віру і прощення».

Мел Гібсон — режисер, сценарист і продюсер кінострічки, в якій грають такі актори, як Джим Кавізел, що знявся у фільмі «Тонка червона лінія», і Моніка Белуччі.

Всі діалоги звучать латиною й арамейською мовою, при цьому субтитри не передбачено.

За словами Гібсона, він вірить, що фільм «надихне, а не образить» глядачів.

Бі-бі-сі

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >
Вам також буде цікаво