Повернення на Шовковий шлях - Культура - dt.ua

Повернення на Шовковий шлях

27 квітня, 2017, 17:40 Роздрукувати Випуск №16, 27 квітня-12 травня

В Українському домі проходить Тиждень китайсько-українського культурного обміну "Один пояс — один шлях". У рамках тижня — підписання угод про співпрацю в культурній сфері, Всеукраїнський відбірковий тур міжнародного конкурсу знавців китайської мови.

В Українському домі проходить Тиждень китайсько-українського культурного обміну "Один пояс — один шлях". У рамках тижня — підписання угод про співпрацю в культурній сфері, Всеукраїнський відбірковий тур міжнародного конкурсу знавців китайської мови. 

Ще в рамках тижня — День міст Шовкового шляху та Перший молодіжний форум між Китаєм і Україною "Один пояс — один шлях, об'єднання річок Янцзи і Дніпра". Окрім того, вагомий захід із практичною складовою — китайсько-український бізнес-форум, у рамках якого планується створити платформу для співпраці малого та середнього бізнесу двох країн. 

Взагалі, цей захід приурочений і двом важливим подіям — 25-й річниці встановлення дипломатичних відносин між Китаєм і Україною, а також Форуму високого рівня з міжнародного співробітництва у рамках "Поясу і шляху", який відбудеться 14—15 травня в Пекіні. 

— Я давно переконався в любові українського народу до Китаю та його культури. І можу сказати, що китайці також пізнають справжню Україну. Тиждень культурного обміну — своєрідна платформа, з допомогою якої можна передати дружній знак від китайського народу — українському та зміцнити дружбу між нами. Торік в Україні був тиждень китайського кіно, але цього разу задіяні різні сфери культури. Співпраці такого масштабу між нашими країнами ще не було, — каже Надзвичайний і Повноважний Посол Китайської Народної Республіки в Україні Ду Вей. 

Китай бачить Україну як країну з унікальними географічними перевагами та великим потенціалом розвитку. Сама назва Тижня культурного обміну "Один пояс — один шлях" — стратегія глобального розвитку Китаю спільно з іншими країнами. Це досить амбіційний і перспективний проект XXI ст. 

Така ініціатива відроджує дух Шовкового шляху — інвестиційної артерії, що пов'язує Центральну Азію з Європою та іншими регіонами світу. Україна — перша європейська держава на цьому шляху.

Тиждень культурного обміну дозволяє китайсько-українським контактам у культурній сфері вийти на новий рівень. 

— Чи планується українсько-китайська співпраця в кіногалузі, адже китайські стрічки сьогодні виходять на якісно новий рівень і здобувають високі нагороди на міжнародних кінофестивалях? — це запитання DT.UA для п. посла в рамках тижня. 

— Можу з упевненістю сказати, що кіноспівпраця триватиме, — відповів п. Ду Вей. — Оскільки між Китаєм і Україною вже був успішний досвід такої співпраці — 18 років тому. В 1999 р. на кіностудії ім. Олександра Довженка китайські кінематографісти створили 20-серійний серіал за відомим романом Миколи Островського "Як гартувалася сталь". Режисер — Хань Ган. І цей фільм став найкращим серіалом року в Китаї. Я знаю, що багато китайських фільмів сьогодні популярні в Україні. Для китайських митців, і зокрема кінематографістів, Україна — дуже приваблива країна. Вона приваблива своїми пейзажами, а також талановитими режисерами й акторами. І на нинішній Тиждень культурного обміну в Україну також приїхали фахівці галузі кіно… 

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво