ПОГЛЯД ЧЕРЕЗ ОБ’ЄКТИВ

Поділитися
У продовження святкування 55-ліття незалежності Ізраїлю у Львові в Етнографічному музеї відкрилася виставка фотографій Міхаеля Голдовського «Україна очима ізраїльтянина»...

У продовження святкування 55-ліття незалежності Ізраїлю у Львові в Етнографічному музеї відкрилася виставка фотографій Міхаеля Голдовського «Україна очима ізраїльтянина».

За два роки своєї роботи представником Всесвітнього єврейського агентства у Львові Мишко Голдовський, як його тут називають, став справжнім патріотом Західної України. І його перша персональна виставка, присвячена цьому краю, звучить як автентична українська пісня. Заходи сонця змінюються світанками, за пишнотілою білою зимою йде ніжнобарвна в своїй юності весна, осінь, як зріла жінка, дарує свої плоди, знову заспокоюючись під покровом зими, — усе це на світлинах Голдовського. Стрункі смереки в горах, які охороняють їхній спокій, розкидані по горах хутірки, цнотливі каплички біля них, плакучі верби над швидкими ріками — люди, котрі живуть у такій красі й суворості, не можуть бути ні поганими, ні негарними, немов каже автор. Хоча виставка присвячена природі, люди лише вгадуються за кадром, — така концепція виставки.

Міхаель Голдовський народився в Москві. Він — творча людина від природи: грає, пише музику, чудово співає. З 1977 року живе в Ізраїлі. Його добре знають там як автора і виконавця власних пісень — вони часто звучать по радіо й у телеефірі. Він перший перекладач на іврит пісень В.Висоцького, випустив два диски «До вершини» і «Вир».

2000 року в Москві вийшла серія дисків «Володимир Висоцький 13 мовами світу», куди ввійшла пісня у виконанні Міхаеля на івриті.

А виставка, відкрита у Львівському музеї етнографії, гадаю, не випадково з’явилася саме в цих стінах. Як підкреслили Тарас Возняк, головний редактор чудового культурологічного журналу, радник глави обладміністрації з міжнародних питань і директор музею Роман Чмелик, музей із задоволенням відкрив свої зали натхненній пісні Голдовського про Україну. Музей багато років старанно та дбайливо зберігає й вивчає чудові зразки єврейської культури, що розповідають про життя єврейського народу на Західній Україні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі