Подвійний удар Ван Дамма в Україні

Поділитися
Під завісу Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість» стався справжній сюрприз. Візит героя найпопулярніших у 80—90-х бойовиків Жана Клода Ван Дамма...

Під завісу Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість» стався справжній сюрприз. Візит героя найпопулярніших у 80—90-х бойовиків Жана Клода Ван Дамма. Актор-боєць представив на фестивалі картину «Ж.К.В.Д.» (в якій грає самого себе).

З’ясувалося, що з нашою країною у Ван Дамма пов’язані в майбутньому два серйозних творчих удари. По-перше, удар телевізійний — зйомки реаліті-шоу. По-друге, кінематографічний — його бажання знятися в українській картині «Дамський гамбіт», а також вибрати натуру для свого режисерського проекту.

Як відомо, актор відвідав нашу кіностудію ім. О.Довженка. І був приємно здивований її високим технічним рівнем. Жан Клод також поінформований, що Україна — володар двох технічних «Оскарів»: «У вас працює справжній інтелектуал у кіно! Він просто Ейнштейн своєї справи, постійно щось вигадує».

Після Києва у планах Ван Дамма — поїздки в інші українські міста: Харків, Одесу, Донецьк, Дніпропетровськ. Там актор вибере натуру для майбутнього режисерського проекту.

Назви картина поки що не має. Відомо лише, що задуманий черговий бойовик... з автобіографічними «камео».

Це буде третій фільм, зрежисований ним самим. А друга його режисерська робота, «Орлиний шлях», вийде в український прокат на початку наступного року. У планах Жана Клода також зустріч на справжньому боксерському рингу...

— Це буде ризиковано для мене як для актора, — каже Ван Дамм у Києві. — Але я хочу довести, що актор здатний на фізичні подвиги. І хочеться, щоб Голлівуд справді звернув увагу на країну, з якої прийшло це бойове мистецтво. У моєму бою не буде жодних сценічних декорацій. Думаю, цей намір не скінчиться трагедією.

Фільм «Ж.К.В.Д.» (режисер Мабру Ель Мекрі), представлений на «Молодості», на думку гостей фестивалю, чи не найкраща акторська робота популярного актора. І все ж багато хто, можливо, винесе з перегляду «Ж.К.В.Д.» монолог актора, в якому той зі сльозами на очах розповідає про життя. У кадрі — накачаний невдаха, що зав’язнув у боргах і знімається не в найкращих фільмах тільки заради зайвої копійки. Монолог Жана Клода у цій стрічці бере за душу і розкриває його як драматичного актора.

Ще «Ж.К.В.Д.» — фільм про мрію. Мрію маленького хлопчика стати таким, як Жан Клод. На стіні хлопчикової кімнати — плакат із фільму «Кривавий спорт». Виявляється, батько Жана Клода мав невеличку книгарню. І в дитинстві хлопчик постійно читав якісь комікси, його улюбленим героєм був такий собі Тін-Тін — бельгійський персонаж, для якого немає нічого неможливого. В дитинстві маленький Жан Клод на нього рівнявся.

— Своєю роллю я хотів показати людські риси, що криються за таким міфічним персонажем, як Жан Клод Ван Дамм. Тому весь меседж я виклав у трихвилинному інтерв’ю, яке є в цьому фільмі.

Мені майже 50 років, і я вже не отримую адреналіну від слави й уваги. Я втомився розповідати про дружину та дітей. З віком мені взагалі стало соромно говорити про своє приватне життя. Мені подобається бути справжнім, а не підробленим. Стало нецікаво брати участь у малобюджетних проектах, у яких мені як відомому артисту платять великий гонорар, а на зйомки самого фільму вже нічого не залишається!

Хочу діяти інакше: самостійно «замовляти музику», бути господарем становища і не допускати на майданчику таких ситуацій, коли актори стають несправжніми.

Розповідав Жан Клод у Києві й про свого колегу Сильвестра Сталлоне. Одного разу Сталлоне пропонував Ван Дамму знятися в його фільмі. Потім почався дивний діалог. На запитання бельгійця, мовляв, що це буде за персонаж, Сталлоне сказав: «Ну, ти будеш крутим хлопцем — робити бум-бум-бум!» На що Жан Клод парирував: «Давай ти в моєму фільмі знімешся в ролі жорсткого священика. Весь фільм ходитимеш із Біблією й переконуватимеш дітей, щоб вони добре поводилися...» Сталонне образився: «Ти знущаєшся! Це ж образливо!» І поклав трубку. Жан Клод на Сталлоне не лихий і вважає його цікавим актором та режисером.

— У моєму фільмі «Універсальний солдат» багато динаміки, тестостерону, це такий тип чоловічого кіно. Але... Коли виходиш із кінотеатру, через хвилину забуваєш, про що фільм. У душі нічого не залишається.

Жан Клод каже, що його остання робота «Стежка орлів» — про мрію, яка живе в кожному з нас. Та й у нього самого була одна така «мальовнича» історія. Коли він жив на фермі в бабусі, вночі боявся вийти з будинку, тому що уява 13-літнього хлопчика на кожному розі малювала монстрів. Проте одного разу він захотів подолати цей страх і пішов у пітьму, в село — на світло вогнів. Дійшов до церкви, впав на коліна, люди навколо співали «Аве, Марія». Це було напередодні Різдва. І він попросив про сокровенне...

— Мені все далося і все вдалося! Згодом. Тому моя картина «Стежка орлів» про те, як урятувати світ, тварин. І ще про те, що слід вірити в Бога. Мій батько мені сказав колись: «Бог є». Я з дитинства любив кіно і хотів бути успішним актором. Ми жили незаможно. У нас не було багато грошей, батько вибірково підходив до того, на які фільми купувати квитки. Пригадую, як дивився з ним «Лоренса Аравійського», «Битву за Англію».

На подив гостей фестивалю, Жан Клод Ван Дамм виявився зовсім не марнолюбним і не самолюбним. Каже, що не дивиться своїх фільмів після їх виходу на екран.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі