«ПЕР ГЮНТ». ВЕРСІЯ ФІЛАРМОНІЇ - Культура - dt.ua

«ПЕР ГЮНТ». ВЕРСІЯ ФІЛАРМОНІЇ

12 квітня, 2002, 00:00 Роздрукувати Випуск №14, 12 квітня-19 квітня

До 105-річчя створення норвезьким композитором Едвардом Грігом сюїти до драми Генріка Ібсена «Пер ...

До 105-річчя створення норвезьким композитором Едвардом Грігом сюїти до драми Генріка Ібсена «Пер Гюнт» творчий колектив Національної філармонії України виніс на суд слухачів літературно-музичну композицію на музику великого композитора — у міжнародному музичному проекті «Норвезька музика в Україні». Жанр літературно-музичної композиції поширений як у театрі, так і в концертних організаціях. Особливо популярна постановка «Пер Гюнта». У Києві на сцені Колонного залу імені Миколи Лисенка було виконано композицію народного артиста Росії Всеволода Аксьонова. Надовго запам’яталася киянам літературно-музична композиція «Пер Гюнт» у виконанні народних артистів України Миколи Рушковського й Ади Роговцевої. В абонементі для школярів у композиції «Пер Гюнт» задіяні заслужений артист України Борис Лобода, артистка Руслана Кулиняк, лектор-музикознавець Світлана Корецька і квартет баяністів, керівник — народний артист України Сергій Грінченко.

Прекрасна музика Едварда Гріга до п’ятиактної драми Генріка Ібсена «Пер Гюнт» зажила величезної популярності у багатьох країнах світу, стала класикою і часто виконується і як симфонічний цикл, і як літературно-музичні композиції. Народний артист України Володимир Лукашов спільно з головним диригентом Симфонічного оркестру Національної філармонії України, заслуженим діячем мистецтв Миколою Дядюрою з величезного полотна драми Генріка Ібсена взяли основну сюжетну лінію — історію кохання Пер Гюнта і Сольвейг, і головну ідею, актуальну й у наші дні: ганяючись по всьому світу за примарним щастям, наприкінці життя обірваний, злиденний і хворий Пер (народний артист України Володимир Нечипоренко) знаходить його на своїй батьківщині в обіймах вірної Сольвейг (заслужена артистка України, солістка Національної опери Ірина Семененко).

Першу виставу позитивно оцінили норвезьке посольство і представництва інших країн.

На невеликій філармонічній сцені неможливо будувати декорації, та й ні до чого. Театр — це завжди умовність. Майстерність артистів і полягає в тому, що глядачі приймають концепцію постановників.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №31, 24 серпня-30 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво