ОЛЕГ МЕНЬШИКОВ ЗАПРОШУЄ НА «КУХНЮ» - Культура - dt.ua

ОЛЕГ МЕНЬШИКОВ ЗАПРОШУЄ НА «КУХНЮ»

10 листопада, 2000, 00:00 Роздрукувати Випуск №44, 10 листопада-17 листопада

Олег Меньшиков — загадковий, удатний, улюбленець публіки Його Величність Актор Милістю Божою. Ко...

Олег Меньшиков — загадковий, удатний, улюбленець публіки Його Величність Актор Милістю Божою. Кожну його появу перед публікою, будь то сцена чи екран, сприймають із захопленням не лише екзальтовані шанувальники, а й серйозні цінувальники акторської майстерності.

Та як би не таланило артисту з ролями, як би не відзначали його увагою найкращі режисери, хто крім нього самого у змозі найповніше розкрити себе творчо й особистісно, не покуштувавши солодко- гіркого смаку власної постановки. І Меньшиков зважився на це — два роки тому вивів на пристрасний суд глядача свого Чацького в оточенні молодих маловідомих і відомих маститих акторів, здійснивши у своєму «Театральному товаристві 814» постановку «Горя від розуму».

Крок зухвалий, коли врахувати, що крім «канонічних», визнаних історією театру постановок старше й середнє покоління театральних завсідників добре пам’ятали знаменитий спектакль БДТ роботи Георгія Товстоногова з Сергієм Юрським у головній ролі. Роботу Меньшикова, в актив якого, безумовно, слід записати надзвичайно трепетне ставлення до грибоєдовського тексту, зустріли, як на мене, незаслужено упереджено. Утім, кияни бачили цей спектакль, і я писала про нього в «ДТ».

Сьогодні на нас чекає нова зустріч з актором-режисером Олегом Меньшиковим. Не встигнувши 1998 року відіграти прем’єру «Горя від розуму», Олег розпочав непрості пошуки сучасного драматурга, аби скласти з ним тандем для роботи над п’єсою, дія якої відбувалася б... на кухні. Пошук увінчався успіхом — не минуло й року, як ідеолог-натхненник проекту Олег Меньшиков і 29-річний випускник істфаку Київського університету й Московського літінституту Максим Курочкін сіли за робочий стіл. А ще через рік почалися репетиції, куди режисер, за своїм звичаєм, «чужих» не пускав.

Переказ ніким не читаної та не баченої п’єси — справа мало захоплююча, та й просто непотрібна. Тим паче що Київ стає другим після Москви місцем прем’єри «Кухні», яка відбудеться 17 й 18 листопада в Центрі культури й мистецтв (колишній Жовтневий палац). Крім самого Олега Меньшикова, котрий грає в спектаклі роль Хазяїна, у ньому зайняті артисти з різних московських театрів і наш краянин Олексій Горбунов. Давайте подивимося спектакль, аби потім серйозно про нього поговорити.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №43-44, 16 листопада-22 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво