Оксфордський словник англійської мови визначив "Слово року"-2019

Поділитися
Оксфордський словник англійської мови визначив "Слово року"-2019 Думка багатьох словників в цьому році співпала © dragaholic.com
"Слово року" виражає не тільки частоту вживання, але і головний настрій року

Щорічно словники всього світу визначають так зване "Слово року". У 2018 році головним словом стало "toxic" (токсичний), в 2017 − "youthquake" (молодьтрясіння), в 2016 − "post-truth" (пост-правда). А ось 2019 рік характеризували слова, пов'язані з кліматом. Тому і слово було обрано відповідне.

Оксфордський словник англійської мови назвав словом 2019 року "climate emergency" (кліматичне НП). Про це 20 листопада повідомила газета The New York Times, передає Кореспондент.

Відзначається, що слово року призначене для того, щоб підкреслити "слово або вираз за допомогою доведення його вживаності, щоб відобразити дух, настрій або стурбованість минулого року".
"Коли ми переглядали факти, було очевидно, що питання, пов'язані із кліматом, проходили крізь усі лексичні одиниці, з якими ми працювали. Це відображає, що це було справжньою стурбованістю англомовного світу в 2019 році", - підкреслила редактор Оксфордського словника Кетрін Коннор Мартін.
До шорт-листа також увійшли "climate action" (боротьба зі зміною клімату), "climate denial" (кліматичне заперечення), "eco-anxiety" (еко-тривожність), "extinction" (вимирання) і "flight shame" (літати соромно).
Використання терміна "кліматична НП" у сотні разів збільшилася з 2018 року, свідчать дані, зібрані базою, що включає в себе сотні мільйонів англійських слів.

Цікаво, що, незалежно від даного дослідження, укладачі тлумачного словника англійської мови Collins English Dictionary назвали словом року "кліматичний страйк" (сlimate strike). На сайті словника наголошується, що кліматичний страйк - це форма протесту, яка стала популярною близько року тому у зв'язку з акцією шведської школярки Грети Тунберг і з того часу переросла в загальносвітовий рух.

Вперше словосполучення "кліматичний страйк" було зареєстроване у 2015 році, коли подія з такою назвою пройшла в Парижі під час конференції щодо змін клімату. Разом з тим, відтоді кліматичні страйки поширилися і стали частим явищем у багатьох великих містах світу. Цього року частота вживання терміна зросла в 100 разів.

В шорт-лист словника в цьому році також увійшли:

influencer (людина, що виявляє вплив на уми через соцмережі);

deepfake (заснована на штучному інтелекті методика створення підроблених зображень або відео, які неможливо відрізнити від справжніх);

hopepunk (оптимістичний напрямок сторітеллінга, протиставлений похмурому антиутопічному grimdark).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі