Оксфордський словник визначив слово року-2019 - Культура - dt.ua

Оксфордський словник англійської мови визначив "Слово року"-2019

21 листопада, 2019, 07:12 Роздрукувати

"Слово року" виражає не тільки частоту вживання, але і головний настрій року

Думка багатьох словників в цьому році співпала

Щорічно словники всього світу визначають так зване "Слово року". У 2018 році головним словом стало "toxic" (токсичний), в 2017 − "youthquake" (молодьтрясіння), в 2016 − "post-truth" (пост-правда). А ось 2019 рік характеризували слова, пов'язані з кліматом. Тому і слово було обрано відповідне.

Оксфордський словник англійської мови назвав словом 2019 року "climate emergency" (кліматичне НП). Про це 20 листопада повідомила газета The New York Times, передає Кореспондент.

Відзначається, що слово року призначене для того, щоб підкреслити "слово або вираз за допомогою доведення його вживаності, щоб відобразити дух, настрій або стурбованість минулого року".
 
"Коли ми переглядали факти, було очевидно, що питання, пов'язані із кліматом, проходили крізь усі лексичні одиниці, з якими ми працювали. Це відображає, що це було справжньою стурбованістю англомовного світу в 2019 році", - підкреслила редактор Оксфордського словника Кетрін Коннор Мартін.
 
До шорт-листа також увійшли "climate action" (боротьба зі зміною клімату), "climate denial" (кліматичне заперечення), "eco-anxiety" (еко-тривожність), "extinction" (вимирання) і "flight shame" (літати соромно).
 
Використання терміна "кліматична НП" у сотні разів збільшилася з 2018 року, свідчать дані, зібрані базою, що включає в себе сотні мільйонів англійських слів.

Читайте також: В Україні створено посібник з термінами щодо збройного конфлікту на сході

Цікаво, що, незалежно від даного дослідження, укладачі тлумачного словника англійської мови Collins English Dictionary назвали словом року "кліматичний страйк" (сlimate strike). На сайті словника наголошується, що кліматичний страйк - це форма протесту, яка стала популярною близько року тому у зв'язку з акцією шведської школярки Грети Тунберг і з того часу переросла в загальносвітовий рух.

Вперше словосполучення "кліматичний страйк" було зареєстроване у 2015 році, коли подія з такою назвою пройшла в Парижі під час конференції щодо змін клімату. Разом з тим, відтоді кліматичні страйки поширилися і стали частим явищем у багатьох великих містах світу. Цього року частота вживання терміна зросла в 100 разів.

В шорт-лист словника в цьому році також увійшли:

influencer (людина, що виявляє вплив на уми через соцмережі);

deepfake (заснована на штучному інтелекті методика створення підроблених зображень або відео, які неможливо відрізнити від справжніх);

hopepunk (оптимістичний напрямок сторітеллінга, протиставлений похмурому антиутопічному grimdark).

За матеріалами: Корреспондент.net /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1281, 8 лютого-14 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >