Нова ера «Кінотавра» - Культура - dt.ua

Нова ера «Кінотавра»

3 червня, 2005, 00:00 Роздрукувати Випуск №21, 3 червня-10 червня

Кінематографічний огляд-свято під назвою «Кінотавр» простеляє свою «зоряну доріжку» вже шістнадцятий раз у квітучому та сонячному Сочі...

Кінематографічний огляд-свято під назвою «Кінотавр» простеляє свою «зоряну доріжку» вже шістнадцятий раз у квітучому та сонячному Сочі. Придуманий Марком Рудінштейном фестиваль прожив із ним і його командою нелегкі й щасливі 15 років. Ведений новою командою, що прийняла естафету, «Кінотавр-2005» вступає у свою нову еру.

Тепер сочинський форум не матиме президента. Його замінить опікунська рада у такому складі: Петро Авен (голова ВАТ «Альфа-банк»), Олег Дерипаска (генеральний директор ВАТ «Русский алюминий»), Віталій Ігнатенко (генеральний директор «ІТАР-ТАКС»), Олександр Роднянський (президент холдингу «СТС Медіа»), Олександр Ткачов (глава адміністрації Краснодарського краю), Михайло Швидкой (керівник Федерального агентства з питань культури та кінематографії), Костянтин Ернст (генеральний директор ВАТ «Первый канал»).

З програми зник Міжнародний фестиваль — зосередилися повністю на вітчизняному кіно.

— Наша мета, — підкреслює генеральний продюсер «Кінотавра» Ігор Толстунов, — зробити «Кінотавр» великим кінооглядом, майданчиком для тестування, лабораторією, місцем, де ми можемо спілкуватися і обговорювати наші професійні проблеми, радіти успіхам наших товаришів і засмучуватися з їхніх невдач. Особливо хочу відзначити, що коли раніше головне завдання «Кінотавра» полягало в тому, щоб передати сигнал «Ми живі!», то сьогодні це — чітке позначення тенденцій, властивих сучасному російському кіно в умовах різкого зростання глядацького інтересу і позначених глядацьких уподобань.

В основному конкурсі беруть участь 17 картин, із них 7 — дебюти. Серед них — фільм відомої й любимої глядачами акторки Віри Глаголєвої «Замовлення», стрічка «4» Іллі Хржановського, яка наробила галасу у Венеції, вже випущений у прокат «Бій із тінню» творця «Бригади» Олексія Сидорова та ін. У ряду метрів — Олексій Балабанов («Піжмурки»), Пилип Янковський («Статський радник»). Павло Лунгін («Бідні родичі») і Лариса Садилова («Потрібна нянька»). Гадаю, перші три картини й здобудуть основні призи. Судить цей конкурс журі на чолі з Галиною Волчек.

Інше журі, очолюване Людмилою Кожиновою, визначить переможця в «короткому метрі».

Великі надії покладають нові ідеологи «Кінотавра» на програму-скринінг, покликану просувати найкраще вітчизняне кіно останніх років за кордон. Такої програми ще не було в Росії, і дивитимуться її закордонні продюсери та дистриб’ютори, кінопрокатники і представники преси.

«Кінотавр-2005» зберіг «Кіно на площі» та численні спеціальні покази і ретроспективи. Крім цього, вже оголошено теми круглих столів — «Хто замовляє музику — глядач чи продюсер?», «Кінопреса як чинник кінобізнесу та ринку» і «Ціна кумира — проблема акторських ставок у сучасній кінематографії».

— Ми пропонуємо відродити традицію професійних клубів, — продовжує Ігор Толстунов, — де всі бажаючі могли б обговорити будь-який фільм фестивалю. Це особливо важливо для наших молодих колег — де ж, як не на фестивалі, обмінюватися думками з метрами вітчизняної кінематографії.

Отже, оновлений «Кінотавр» урочисто пройшов по «зоряній доріжці» до Зимового театру, потішивши численних глядачів великою кількістю відомих і любимих облич. Тепер залишається потішити кінопереглядами. Про все це «ДТ», як завжди, розповість «із місця подій» всебічно і докладно в найближчих номерах.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво