Названо номінантів "Київської Пекторалі": лідирує "Коріолан"

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Названо номінантів "Київської Пекторалі": лідирує "Коріолан" За кількістю номінацій на "Київську Пектораль" лідирує "Коріолан" © Валерія Ландар
Серед київських вистав, які отримали найбільшу кількість номінацій, - "Коріолан" Дмитра Богомазова, "Фрекен Юлія" Івана Уривського, "Ідіот" Юрія Одинокого.

25 березня, напередодні Міжнародного дня театру, у Києві відбудеться церемонія нагородження кращих у столичній театральній галузі (за підсумками 2018 року) в рамках премії "Київська Пектораль".

Як відомо, останнім часом київські театри самі пропонують свою продукцію на розгляд Оргкомітету "Пекторалі". Склад експертів також формується столичними театрами, які делегують своїх представників оцінювати театральну продукцію року.

За попередніми підсумками 2018-го (тобто за кількістю номінацій) беззаперечне лідерство має постановка Київського Національного академічного театру ім. І.Франка "Коріолан" режисера Дмитра Богомазова. Це сучасне переосмислення великої шекспірівської трагедії має попередньо майже всі основні номінації, включаючи "Кращу драматичну виставу", "Кращу режисерську роботу", "Краще виконання чоловічої ролі" (Дмитро Рибалевський), "Краще виконання чоловічої ролі другого плану" (Остап Ступка, Іван Шаран), "Краще виконання жіночої ролі другого плану" (Наталія Сумська), "Краща сценографія" (Петро Богомазов), "Краща музична концепція" (Олександр Кохановський).

Серед київських вистав, які увійшли в трійку лідерів за кількістю номінованих творчих позицій - також "Фрекен Юлія" (режисер Іван Уривський, театр "Золоті Ворота"), "Ідіот" (режисер Юрій Одинокий, Національний театр імені Івана Франка).

За підсумками 2018-го, серед кращих музичних проектів експерти назвали, зокрема, "Скрипаля на даху" (режисер Богдан Струтинський, Національна оперета); "Історії у стилі танго" (постановка Артема Шошина, Київський муніципальний театр опери і балету для дітей та юнацтва), "Марусю Чурай" (режисер Сергій Павлюк, Національна оперета).

А, наприклад, у такій оптимістичній номінації як "Кращий режисерський дебют" відзначили роботи Марії Лук'янової "Валентинів день" (Малий театр), Анастасії Вервейко "Людвіг ХIV" (ТЮГ на Липках), Олександра Жили "Сім розгніваних джентльменів" (Театр "Актор").

На думку театрального критика Олега Вергеліса, "Київська Пектораль", якій скоро виповниться 30 років, зберігає свій потенціал та конкурсну привабливість, оскільки така премія є доброю театральною традицією, попри всі реформи та трансформації, які час від часу розгортаються або навколо премії, або в її внутрішній структурі.

- Ця премія народилася ще 1992 року завдяки творчим зусиллям таких непересічних особистостей як Микола Губенков, Семен Грін, Микола Рушковський, Михайло Чемберджі, і, очевидно, творча енергія тих митців була настільки потужною, що їхня дитина пережила випробування різними часами та обставинами, - говорить Олег Вергеліс. – Мені особисто дуже приємно пригадувати, що за підсумками першої "Пекторалі" (а це 1991-1992 рр.) серед переможців були легендарні вистави Романа Віктюка ("Дама без камелій"), Володимира Петрова ("Кандід"), Валерія Більченка ("І сказав Б..."). Кращою актрисою тоді справедливо назвали Аду Роговцеву за роль Паоли у виставі "Дама без камелій", а кращим актором - Євгена Смирнова, який чудово грав у мюзиклі "Кандід". Сподіваюся, що і цьогорічні переможці будуть гідними своїх прекрасних попередників.

Коментуючи для DT.UA нових номінантів "Київської Пекторалі", керівник Департаменту культури КМДА Діана Попова зауважила, що саме ця премія - найповажніша та найстаріша в країні.

- Цьогоріч відбудеться вже 27 церемонія вручення нагород найталановитішим театральним митцям, - говорить Діана Попова. - А місцем проведення церемонії на відкритому конкурсі в Департаменті культури обрано Київський муніципальний театр опери і балету для дітей та юнацтва. Переконана, що цікавими будуть переможці і в номінаціях "Спеціальна премія", "Подія року", оскільки з року в рік наші театри не перестають вражати своїми творчими здобутками.

Нижче - повний перелік номінантів на "Київську Пектораль" (за підсумками 2018-го).

"За кращу драматичну виставу"

1. Вільям Шекспір "Коріолан", режисер Дмитро Богомазов (Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка)

2. Інсценізація Юрія Одинокого за романом Федора Достоєвського "Ідіот", режисер Юрій Одинокий (Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка)

3. Ігор Федірко за повістю Івана Нечуя-Левицького "Кайдашева сім'я", режисер Ігор Федірко (Київський академічний театр ляльок)

"За кращу музичну виставу"

1. Джеррі Бок "Скрипаль на даху", режисер Богдан Струтинський (Київський національний академічний театр оперети)

2. На музику Астора Пьяццолли та інших композиторів "Історії у стилі танго", лібретто, хореографія, постановка - Артем Шошин (Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва)

3. Ліна Костенко "Маруся Чурай", режисер Сергій Павлюк (Київський національний академічний театр оперети)

"За кращу дитячу виставу"

1. Юрій Шевченко "Король Дроздобород" (за мотивами казки братів Грімм), режисер Дмитро Тодорюк (Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва)

2. Ян Екхольм "Людвіг ХІV", режисер Анастасія Вервейко (Київський академічний театр юного глядача на Липках)

3. Марина Богомаз "Крап-ля", режисер Марина Богомаз (Київський академічний театр ляльок)

"За кращу камерну виставу (виставу малої сцени)"

1. Ларс Нурен "Війна", режисер Давид Петросян (Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка)

2. Авґуст Стріндберґ "Фрекен Юлія", режисер Іван Уривський (Київський академічний театр "Золоті Ворота")

3. За п'єсами підлітків "Схід-Захід", режисер Влада Бєлозоренко (Київський театр "Актор")

"За кращу режисерську роботу"

1. Дмитро Богомазов, вистава Вільям Шекспір "Коріолан" (Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка)

2. Юрій Одинокий, вистава за романом Федора Достоєвського "Ідіот" (Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка)

3. Іван Уривський, вистава Авґуст Стріндберґ "Фрекен Юлія" (Київський академічний театр "Золоті Ворота")

"За краще виконання чоловічої ролі"

1. Олександр Печериця, за роль Мишкіна Лева Миколайовича, у виставі за романом Федора Достоєвського "Ідіот" (Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка)

2. Дмитро Рибалевський, за роль Кая Марція (Коріолана), у виставі Вільям Шекспір "Коріолан" (Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка)

3. Дмитро Олійник, за роль Яна, у виставі Авґуст Стріндберґ "Фрекен Юлія" (Київський академічний театр "Золоті Ворота")

"За краще виконання жіночої ролі"

1. Олена Хохлаткіна, за роль Памели, у виставі Джон Патрик "Дорога Памела" (Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка)

2. Анжеліка Савченко, за роль Барашкової Настасьї Пилипівни, у виставі за романом Федора Достоєвського "Ідіот" (Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка)

3. Олеся Жураківська, за роль Матері, у виставі за п'єсами підлітків "Схід-Захід" (Київський театр "Актор")

"За краще виконання чоловічої ролі другого плану"

1. Остап Ступка, за роль Сіцінія Велута, у виставі Вільям Шекспір "Коріолан" (Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка)

2. Іван Шаран, за роль Юнія Брута, у виставі Вільям Шекспір "Коріолан" (Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка)

3. Віталій Ажнов, за роль Кота, у виставі за п'єсами підлітків "Схід-Захід" (Київський театр "Актор"

"За краще виконання жіночої ролі другого плану"

1. Катерина Рубашкіна, за роль Вчительки, у виставі Павло Ар'є "Дівчина з ведмедиком, або Неповнолітня…" (Київський академічний драматичний театр на Подолі)

2. Наталія Сумська, за роль Волумнії (матері Коріолана), у виставі Вільям Шекспір "Коріолан" (Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка)

3. Яна Татарова, за роль Годельї, у виставі Джеррі Бок "Скрипаль на даху" (Київський національний академічний театр оперети)

"За краще пластичне вирішення вистави"

1. Павло Івлюшкін у виставі Авґуст Стріндберґ "Фрекен Юлія" (Київський академічний театр "Золоті Ворота")

2. Ольга Семьошкіна, у виставі за романом Федора Достоєвського "Ідіот" (Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка)

3. Тетяна Чичук, у виставі за повістю Івана Нечуя-Левицького "Кайдашева сім'я" (Київський академічний театр ляльок)

"За кращу сценографію"

1. Микола Данько, у виставі за повістю Івана Нечуя-Левицького "Кайдашева сім'я" (Київський академічний театр ляльок)

2. Петро Богомазов, у виставі Вільям Шекспір "Коріолан" (Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка)

3. Сергій Рідванецький, у виставі Ліна Костенко "Маруся Чурай" (Київський національний академічний театр оперети)

"За кращу музичну концепцію вистави"

1. Юліана Хоменко та Марія Кучма (композитор) у виставі Ян Екхольм "Людвіг ХІV" (Київський академічний театр юного глядача на Липках)

2. Олександр Кохановський (композитор), у виставі Вільям Шекспір "Коріолан" (Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка)

3. Денис Мартинову виставі Ясміна Рєза "Бог Різанини" (Київський академічний театр на Печерську)

"За кращий акторський дебют"

1. Вероніка Шостак, за роль Валентини, у виставі Іван Вирипаєв "Валентинів день" (Український малий драматичний театр)

2. Станіслав Весельський, за роль Дракона, у виставі Юрій Винничук "Місце для дракона" (Український малий драматичний театр)

3. Ігор Качур, за роль Дмитра, у виставі Сергій Анцелевич, Віктор Красовський, Дмитро Богославський "Патріс" (Київський театр "Актор")

"За кращий режисерський дебют"

1. Марія Лук'янова, вистава Іван Вирипаєв "Валентинів день" (Український малий драматичний театр)

2. Анастасія Вервейко, вистава Ян Екхольм "Людвіг ХІV" (Київський академічний театр юного глядача на Липках)

3. Олександр Жила, вистава Джон Стерджес "7 розгніваних джентльменів" (Київський театр "Актор")

Детальніше про виставу "Коріолан" читайте в статті Олега Вергеліса "Боєць і клоуни" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі