Національна філармонія готується до Євро-2012 - Культура - dt.ua

Національна філармонія готується до Євро-2012

16 вересня, 2011, 13:27 Роздрукувати Випуск №33, 16 вересня-23 вересня

Які ж елементи «новизни» будуть утілені в 2011/2012-му?

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

Національна філармонія України відкрила свій 148-й концертний сезон. У планах — нові імена, перевірена часом класика, уславлені виконавці. Зроблено певні ставки й на Євро-2012. Бо, крім футболу, багато іноземців, мабуть, захочуть насолодитися й серйозною музикою в Колонному залі імені Лисенка.

Умовно новий концертний сезон названо так: «Нові обрії виконавського мистецтва у філармонії». Які ж елементи «новизни» будуть утілені в 2011/2012-му? Розраховують насамперед на відомих музикантів, передбачають нові інтерпретаційні акценти у виконанні.

— Ми з усією відповідальністю готуємося до Євро-2012, — каже генеральний директор філармонії Дмитро Остапенко. — І розглядаємо майбутній чемпіонат, зокрема, й у контексті музики. Плануємо реалізувати у філармонії деякі музичні проекти, які розкривають слухачам різні спектри світової культури. Наприклад, у нинішньому сезоні відзначаємо 170-річчя Миколи Лисенка, 200-річчя Фе­ренца Ліста, 175-річчя від дня загибелі О.Пушкіна. 2012-й — це рік Гайдна (280 років від дня народження). Тому звучатиме багато творів великого композитора. У планах — розширення гео­графії гастролей. Як нашого колективу, так і візитів до Києва виконавців з різних європейських країн.

За словами пана Остапенка, у рамках відкриття сезону (18 і 23 вересня) у Колонному залі пролунають твори Йоганна Баха — «Гольберг-варіації» і Шість Бранденбурзьких концертів. Диригент — знаменитий Кирило Карабиць, який працює у Британії, але задля цих виступів приїде додому.

З 24 вересня по 1 жовтня пройде ХХІІ Міжнародний фестиваль «Київ Мюзик Фест». А на початку зими (13—18 грудня) — традиційний огляд гітарної музики «Київ-2011», у рамках якого відбудеться Міжнародний конкурс гітаристів.

Серед гучних прем’єр — уперше в Україні «Сільська опера» Є.Станко­вича з участю Київського камерного оркестру. Диригент — Антон Шароєв (Росія), солісти — Ольга Чубарєва і Роман Смоляр.

До 200-річчя від дня народження Ф.Ліста відбудеться концерт зірки з Бельгії Мартіни Рейнерс (сопрано). У Колонному залі виступить також квартет імені М.Чурльоніса (Литва), квартет імені Б.Бартока (Угорщина).

Сонм нових імен 148-го концертного сезону — знаменита норвезька трубачка Тіне Тінг Хельсет, Летисія Мо­рено (скрипка, Іспанія), Сильвія Торан (фортепіано, Іспанія), Олександр Рен­гач (гітара, Німеччина), Лоран Петі­жирар (диригент, Франція). І багато інших.

 

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1282, 15 лютого-21 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво