Наприкінці квітня в Донецьку пройде перший Український літфест - Новини кіно, театру, мистецтва, музики, літератури - dt.ua

Наприкінці квітня в Донецьку пройде перший Український літфест

22 березня, 2014, 17:09 Роздрукувати

Поки що організатори не розголошують всіх аспектів насиченої програми. Але вже відомо, що однією з магістральних тем Українського літфесту у Донецьку буде тема "Мова та насильство".

В кінці квітня в Донецьку в просторі арт-території "Ізоляція" заплановано провести перший Український літфест. Куратором нового проекту став відомий український письменник Любко Дереш.

Серед запрошених гостей - Василь Шкляр, Оксана Забужко, Юрій Винничук, Таня Малярчук, Андрій Курков і відомий російський письменник Віктор Єрофєєв.

Поки що організатори не розголошують всіх аспектів насиченої програми. Але вже відомо, що однією з магістральних тем Українського літфесту у Донецьку буде тема "Мова та насильство". Дискусії на цю тему можна очікувати в різних ракурсах: "Анатомія насильства", "Насильство і гендер", "Особистість і колектив", "Насильство та медіа", "Насильство і влада". Такий аспект дискусії передбачає участь у ній відомих українських журналістів, яких організатори також хотіли б бачити на Литфесте, - це, зокрема, Мустафа Найєм, Микола Вересень та інші.

Особливістю майбутнього форуму стане постійне спілкування гостей та учасників. І простір для такого спілкування - саме те. Адже сьогодні територія проекту "Ізоляція" - полігон сучасного мистецтва (як відомо, раніше на цьому місці був завод "Ізоляція" з виготовлення ізоляційних матеріалів). Донецький національний університет також візьме участь в програмах Літфесту.

"Наш проект - літературний фестиваль - частина суспільного процесу, що відбувається в Україні. Тому, з огляду на політичний контекст, спробуємо вибудувати культурну комунікацію в країні, яка допоможе показати, що Донецьк - це Україна. І не тільки територіально, але й у культурному та соціальному вимірах теж", - розповів ZN.UA куратор проекту Любко Дереш.

"Вважаю, що зараз такий фестиваль актуальне як ніколи. Оскільки він резонує з життям. Тема фестивалю - "Мова та насильство" - реакція на революційні події в Україні. Україна пережила потрясіння. І про це треба говорити... Тому і скликаємо інтелектуалів - письменників, філософів, мислителів, фахівців у галузі медіа, політики, культури, - щоб з різних позицій розглянути тему насильства. І винести певні уроки для себе", - зазначив він.

Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" в інтерв'ю Катерини Константинової з Любком Дерешем. !zn

Читайте також:

Визначено головні претенденти на Шевченківську премію 2014 року

Кращим детективом всіх часів став роман Агати Крісті "Вбивство Роджера Екройда"

Журнал "Фокус" склав список 25 найуспішніших українських письменників

Залишайтеся в курсі останніх подій! Підписуйтесь на наш канал в Telegram
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 15 вересня-21 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >