На "Книжковому Арсеналі" презентують Довженка без гриму

Поділитися
Передбачається п'ятиденний марафон для найрізноманітніших груп читачів - від інтелектуалів до дітей. Організатори також акцентують на цікавій національній програмі - презентації, планують освітні програми, зустрічі з письменниками.

"Мистецький Арсенал" з 8 по 13 квітня запрошує на свій уже традиційний проект - "Книжковий Арсенал". Передбачається п'ятиденний марафон для найрізноманітніших груп читачів - від інтелектуалів до дітей. Передбачається близько 200 заходів, очікують 30 письменників із 10 країн.

Насамперед "Книжковий Арсенал" - це виставка-ярмарок. У ній візьмуть участь приблизно 100 видавництв. Буде представлено окремі книжкові проекти й партнерів з інших країн. Оскільки нинішнього року "Книжковий Арсенал" збігається в часі з "Французькою весною", Посольство Франції в Україні та Французький інститут запросили своїх земляків - відомих письменників. Серед них Давід Фонкінос, автор знаменитого роману "Ніжність" (в екранізації якого головну роль зіграла Одрі Тоту).

Організатори також акцентують на цікавій національній програмі - презентації, планують освітні програми, зустрічі з письменниками. Генеральний директор "Мистецького Арсеналу" Наталя Заболотна в коментарі DT.UA напередодні події повідомила:

- За 4 роки цей проект став однією з найбільш важливих і значимих інтелектуальних акцій в Україні. "Книжковий Арсенал" щороку збирає десятки тисяч шанувальників книжки та мистецтва. Нашими гостями були десятки відомих українських і закордонних письменників. Міністерство культури не надавало проектові фінансової підтримки. Серед наших партнерів - іноземні посольства, культурні представництва.

Я вважаю, що давно настав час серйозно поговорити про проблеми вітчизняного видавництва. Потрібно сприяти тому, щоб державні, наукові та культурні установи могли вільно видавати свій продукт. На жаль, є низка юридичних казусів... Через них багато надзвичайно цікавих книжок просто пиляться у книгосховищах. З досвіду проведення книжкових акцій відзначу неефективність управлінської системи книговидання на рівні держави, коли цим чомусь займається Держтелерадіо. Постійно спілкуючись із видавцями, авторами, читачами, можу відверто сказати, чого нині Україні бракує в цій сфері та що потрібно... Потрібно створити національну програму підтримки українського книговидання, а також спеціалізованої, наукової, художньої літератури. Потрібні програми підтримки перекладів української літератури іноземними мовами, система пільг в оподаткуванні українських видавців і в орендних ставках для книгарень, які представляють національну продукцію.

Серед найцікавіших закордонних книжкових проектів, на думку пані Заболотної, відвідувачам "Книжкового Арсеналу" варто обов'язково звернути увагу на "Жидківські богині" Катерини Тучкової (Чехія) від видавництва "Комора"; "Індиго" Жерара де Кортанза (Франція) від видавництва Жупанського; "Мрець у бункері" Мартіна Поллака (Австрія) від видавництва "Книги XXI"; "Аліса" Юдіт Герман (Німеччина) від видавництва "Темпора"; "Наші розлуки" Давіда Фонкіноса (Франція) від видавництва "Нора-друк"; "Портрет" П'єра Ассуліна (Франція) від видавництва "Фоліо".

Серед українських книжкових проектів, які організатори "Книжкового Арсеналу" рекомендують книголюбам, окремо стоїть книжка видавництва "Комора" - "Довженко без гриму: листи, спогади, архівні знахідки". На думку пані Заболотної, це дуже важливий текст, що ввібрав у себе автобіографію письменника різних років без купюр, його любовні листи, спогади сучасників, які раніше не публікувалися. Ще в "Арсеналі" роблять серйозні комерційні та художні ставки на український бестселер, яким має стати історичний трилер черкаського письменника Станіслава Стеценка "Війни художників". У чарті найцікавіших книжкових видань - повість Оксани Забужко "Казка про калинову сопілку" ("це дуже сильна книжка", - говорять про цю повість представники "Арсеналу").

Серед паралельних програм "Книжкового Арсеналу" - Фестиваль нової музики, спеціальні кінопокази. Зокрема, запланована демонстрація знаменитого фільму Олександра Довженка "Сумка дипкур'єра" з живим музичним супроводом.

Нагадаємо, що найбільші міста України намагаються обзавестися "персональними" книжковими форумами. У Львові є Форум видавців. Донецьк анонсує перший літературний фестиваль в "Ізоляції". У цій шерезі й київський "Книжковий Арсенал".

- Дуже добре, що ініціатива книжкових фестивалів та ярмарків шириться країною, - коментує гендиректор "Арсеналу". - Те, що у Львові й Донецьку проводять такі акції, спрямовані на популяризацію книжки, слід тільки вітати. Навіть кількість відвідувачів наших проектів свідчить, наскільки потрібен суспільству інтелектуальний продукт. Варто визнати той факт, що внаслідок тотальної байдужості влади до культурної й інформаційної політики, до підвищення якості освіти в Україні, особливо на Сході та Півдні, вже виросло покоління, відчужене від українських цінностей... На мій погляд, нині слід серйозно думати над створенням певного "культурного коридору" з Кримом та східними областями, де нехтуються українські цінності і поширюються ідеї сепаратизму. Над культурою не владні кордони. Це єдиний спосіб зберегти нашу цілісність, мир у країні й надію на взаєморозуміння.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі