Новини культури - На Форумі видавців у Львові DT.UA презентує книгу про сучасний український театр - Новини кіно, театру, мистецтва, музики, літератури - dt.ua

На Форумі видавців у Львові DT.UA презентує книгу про сучасний український театр

12 вересня, 2017, 14:51 Роздрукувати

Презентація книги "Українська драма" відбудеться 14 вересня.

Сцена з вистави «Morituri te salutant» режисера Дмитра Богомазова, одного з героїв книги «Українська драма»

14 вересня в рамках Форуму видавців у Львові відбудеться презентація книги театрального критика Олега Вергеліса "Українська драма". Це вибрані сторінки життя сучасного українського театру: творчі портрети акторів і режисерів; роздуми про культові вистави нового часу; останні діалоги з Богданом Ступкою, пам'яті якого і присвячена книга.

Книга "Українська драма" з'явилась нещодавно, але за короткий період знайшла своїх шанувальників як у театральному середовищі, так і серед широкого читацького кола. Книга здобула відзнаку на Одеському літературному фестивалі "Зелена хвиля". Творчі зустрічі-диспути довкола "Української драми" – у 2017-му – відбулись у Львівському університеті, в Івано-Франківському театрі, а також у столиці, у кнайпі "Купідон".

Презентація на Львівському Форумі видавців – подія особлива, оскільки книга присвячена пам'яті Богдана Ступки (його немає з нами вже п'ять років), а саме цей великий український актор нерозривно пов'язаний зі Львовом.

Як зазначає автор книги, редактор відділу культури DT.UA Олег Вергеліс: "Ця книга – не біографія Богдана Ступки, а погляд на доволі поліфонічну картину театрального життя в Україні – саме нашого нового часу, тобто початку третього тисячоліття. Хотілось "зупинити мить" – і зафіксувати професійні враження та професійні спостереження після кращих вистав Дмитра Богомазова, Ростислава Держипільського, Андрія Білоуса, Андрія Жолдака, Станіслава Жиркова, Віталія Малахова, Влада Троїцького, Володимира Кучинського, Андрія Приходька. І, безумовно, особливі враження навіяні кращими останніми роботами Ступки в Київському театрі імені Івана Франка – у виставах "Лев і Левиця", "Легенда про Фауста", "Істерія". Інколи доводиться чути, що сьогодні не так багато книг саме про сучасний український театр. Отже, якщо це видання хоча б частково компенсує жагу читача за театральною літературою, то більшої нагороди я і не бажаю".

На сторінках "Української драми" також нариси про відомих акторів – Анатолія Хостікоєва, Наталю Сумську, Петра Панчука, Ірму Вітовську, Давида Бабаєва, інших. Книга презентує шанувальникам театрального мистецтва мозаїку сценічного життя в Україні нового часу.

Читайте також: У новій будівлі Театру на Подолі готові працювати Бенюк і Хостікоєв

Презентація "Української драми" (а це спільний видавничий проект газети "Дзеркало тижня. Україна" та журналу "Райдуга") відбудеться 14 вересня о 14.00 у Палаці Потоцьких (Дзеркальна зала) за адресою: вулиця Коперника, 15. До розмови про сучасний театр, приводом до якого і стала нова книга, запрошені відомі актори, режисери, журналісти. 

За матеріалами: DT.UA /
Залишайтеся в курсі останніх подій! Підписуйтесь на наш канал в Telegram
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №23, 16 червня-22 червня Архів номерів | Зміст номеру < >