Музи, пушки і "тітушки"

Поділитися
Тривожна суспільно-політична обстановка в центрі столиці - здавалося б, час "антракту" для установ культури: театрів, концертних залів. Та, схоже, давнє гасло в наших умовах має свої особливості: поки гармати стріляють, музи не мовчать.

Тривожна суспільно-політична обстановка в центрі столиці - здавалося б, час "антракту" для установ культури: театрів, концертних залів. Та, схоже, давнє гасло в наших умовах має свої особливості: поки гармати стріляють, музи не мовчать. Репертуарні театри працюють у звичному режимі (згідно з планом). Правда, деякі гастролери злякалися їхати до Києва, болісно сприймаючи бойові репортажі Euronews з епіцентру столиці.

Про тих, хто поки що не приїде. Скасував свій концерт 31 січня на сцені палацу "Україна" знаменитий співак Гару, учасник мюзиклу "Нотр-Дам де Парі" (Квазімодо). У столиці він хотів презентувати новий диск. Але, за деякими даними, менеджмент артиста дуже насторожили вибухи в центрі Києва, загибель безневинних людей… Тому він порадив виконавцеві утриматися від гастролей. У середині лютого на сцені Національної опери України очікували гастролей Берлінського державного балету (з участю Володимира Малахова). Однак компанія-організатор скасувала проект "через екстремальні події в Києві". Так само не пощастило і шанувальникам італійської естради 80-х: колектив Matia Bazar скасували приїзд в Україну "до кращих часів". З вітчизняних гастролерів виявилися тимчасово нев'їзними у столицю артисти Чернівецького академічного музично-драматичного театру. У лютому на сцені Російської драми вони мали показати нову сценічну версію роману "Земля" за мотивами Ольги Кобилянської (режисер Мирослав Гринишин). Як повідомили DT.UA в театрі, гастролі скасовано "через нинішні обставини".

Тим часом культурні установи в епіцентрі столичних політичних баталій тримаються. Художній керівник Національної філармонії України Володимир Лукашов каже, що його співробітники приходять на роботу, а оркестр проводить репетиції. Та оскільки будівля "на лінії вогню", то деякі концерти довелося перенести. Як стверджують в адміністрації філармонії, у них всього 5 охоронців, тому можливість непередбачуваної ситуації є: раптом хтось вирішить після міністерства захопити ще й храм мистецтва. На жаль, керівництву філармонії довелося перенести важливий музичний проект, заявлений на кінець лютого. Це III Міжнародний конкурс диригентів імені Стефана Турчака. Можливий час його проведення - вересень 2014 р. (Очевидно, у філармонії впевнені, що відразу після літніх відпусток у країні настане мир).

Національний театр імені Івана Франка грає свої спектаклі згідно з репертуарним планом. Хоча в окремі тривожні вечори аншлагів не спостерігається: у залі 800 місць, а нині може бути 200-400 глядачів. Навіть на касові блокбастери цього театру ("Кін IV", "Кайдашева сім'я", "Швейк", "Грек Зорба") сьогодні можна потрапити без особливих зусиль: місця знайдуться. Ситуацію підігріла несподівана поява барикад неподалік будівлі театру, коли була спроба захоплення Міністерства юстиції на вул. Городецького. Але в театрі втішають, що проїзд і прохід все одно є - було б бажання.

Можливо, у більш вигідному становищі сьогодні перебувають театри, трохи віддалені від гарячих точок, - Національна опера України, Театр драми і комедії на Лівому березі Дніпра. Як повідомили DT.UA в адміністрації Національної опери України, рівень відвідуваності головного музичного театру в січні 2014-го практично такий самий високий, який був у січні 2013-го. Аншлаги - на всі балетні спектаклі, на оперу Римського-Корсакова "Казка про царя Салтана". Правда, у колективі з певною напругою очікують, як піде глядач у театр у лютому і чи не вплине на меломанів тривожна ситуація на вулицях. У такому ж звичайному плановому режимі працює і Національний театр російської драми імені Лесі Українки. У колективі кажуть: те, що відбувається, не особливо позначається на їхній роботі, а спад відвідин театру значною мірою залежить від сезону, а не від політики.

Актори багатьох київських театрів - франківці, "лівобережці", Молодого - стали не тільки спостерігачами подій на Євромайдані, а й їхніми активними учасниками. Проте репетиції в цих та інших театрах тривають.

Найближчі, вже анонсовані прем'єри столичних театрів (у контексті суспільно-політичної кризи): театр ім. І.Франка наприкінці лютого-початку березня покаже спектакль "Така її доля" за мотивами поезії Т.Шевченка; Національна опера України готує нову версію "Запорожця за Дунаєм" і чекає приїзду Бориса Ейфмана, який ставитиме "Анну Кареніну". У Молодому театрі відбуваються репетиції двох спектаклів, в основі яких - потужна європейська драматургія: "Підступність і кохання" Ф.Шиллера та "Месьє Амількар" І.Жаміака. У Театрі драми і комедії на Лівому березі Дніпра - на виході новий спектакль Дмитра Богомазова.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі