«МОЛОДІСТЬ» ВСТУПАЄ У ВІК ХРИСТА - Культура - dt.ua

«МОЛОДІСТЬ» ВСТУПАЄ У ВІК ХРИСТА

24 жовтня, 2003, 00:00 Роздрукувати Випуск №41, 24 жовтня-31 жовтня

Сьогодні при великому напливі кінематографічного та навколокінематографічного люду в палаці «Ук...

Сьогодні при великому напливі кінематографічного та навколокінематографічного люду в палаці «Україна» розпочинає свою роботу один із найпопулярніших і шанованих у світі фестивалів, які проводяться в Україні, — ХХХIII Київський міжнародний фестиваль «Молодість». Це єдиний у нашій країні кіноогляд, офіційно визнаний Міжнародною федерацією кінопродюсерів (FIAPF).

Оскільки про програму фестивалю та фільм, що відкриває його, — нову роботу Єжи Гоффмана — ми вже повідомляли читачам, скажу лише, що нинішнього року український сегмент у конкурсних показах досить широкий: п’ять студентських робіт і повнометражна картина Леся Саніна «Мамай». Оцінюватиме конкурсну програму журі в такому складі: Джафар Панахі (режисер, Іран) — голова, Славомир Фабицький (режисер, Польща), Едуард Артем’єв (композитор, Росія), Марія Левицька (художник театру і кіно, Україна), Мартін Райтман (режисер, Аргентина). Крім того, свої вердикти винесуть і вручать призи ще чотири журі — Міжнародної федерації кінопреси (FIPRESCI), Міжнародної федерації кіноклубів, журі «Sunny Bunny» і найчисельніше — глядацьке журі.

Крім конкурсних, у Будинку кіно пройдуть позаконкурсні покази ретроспектив Жоржа Мельєса і Віри Холодної, італійської кіношколи та спецпокази фільмів членів журі і почесних гостей фестивалю. Більшість же позаконкурсних програм демонструватиметься в кінотеатрах міста. У «Зоряному» — «Німецький бульвар», у «Жовтні» — «Нове російське кіно» і «Туреччина — нова хвиля», у «Кінопанорамі» — ретроспектива фільмів Фасбіндера, у «Києві» — ретроспектива фільмів Софі Лорен, в «Україні» — «Французьке кіно сьогодні». А в «Київській Русі» — «Фестиваль фестивалів».

Що стосується навколофестивальних подій, то гостей і учасників чекає зустріч із виставкою Марії Примаченко, двома фотовиставками — Райнера Вернера Фасбіндера і Міхаеля Голдовського. Відбудеться «круглий стіл», присвячений питанням прокату. А життя фестивалю буде відбите у п’яти номерах «KINO-КОЛОгазети».

Без підтримки спонсорів (Nescafe Gold, Ariston і «Мегалот») і надійних партнерів («1+1») проведення такого потужного кіноогляду, як «Молодість», було б неможливе. Важко зрозуміти ставлення Київміськадміністрації, що є співзасновником фестивалю, але, за словами його дирекції, жодної участі — ні фінансової, ні моральної — в його організації не бере.

Відкриття «Молодості» освятить своєю присутністю мегазірка світового кіно — нев’януча Софі Лорен, яку до Києва допровадив генеральний перевізник фестивалю компанія Lufthansa.

Про всі найцікавіші події «Молодості — ХХХШ» та її гостей ми обов’язково розповімо нашим читачам у найближчих номерах. А поки що у вас самих є можливість подивитися хороше кіно і скласти про нього власну думку.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво