Мокріді: Телевізійні вікторини порівнянні з «лохотроном»

Поділитися
Платні телевізійні вікторини ніяк не регулюються українським законодавством, і, відповідно, ніяк ...

Платні телевізійні вікторини ніяк не регулюються українським законодавством, і, відповідно, ніяк не контролюються, повідомляє член Національного радого з телебачення і радіомовлення Тетяна Мокріді у статті для «Дзеркала тижня».

«Інтерактивна гра на телебаченні, за своїм визначенням, не має нічого спільного з поняттями «азартна гра», «вікторина» та «лотерея». На сьогодні такий формат телепрограм не виписаний у жодному законі України. Він однозначно розрахований на довірливих і наївних людей. Багато хто порівнює формат цих програм із пострадянським «лохотроном», — констатувала вона.

Відповідно, відсутність законодавчого регулювання платних телевікторин приводить до відсутності контролю за тим, чи може глядач в принципі додзвониться в студію або отримати свій виграш.

«Дозвільних документів на розіграш грошей в ефірі телеканалів просто не існує, відповідно — не ведуться перевірки того, чи можна отримати виграш і чи можна справді додзвонитися в студію», — повідомила експерт.

При цьому Тетяна Мокріді звернула увагу на те, що ціна спроби додзвонитись на телевікторину є достатньо високою.

«Номери телефонів усіх таких передач починаються або на 8-900-119, або 8-900-307, відповідно — мають тариф 6 і 7 гривень, — наголосила вона. — «Укртелеком» — компанія, яка підраховує вартість розмови у своїх абонентів, — нараховуватиме відповідні гроші за кожні 12 секунд розмови. Отже, якщо ви чекаєте з’єднання зі студією 5 хвилин, таке висіння на слухавці вам обійдеться у 150 і 175 гривень».

При тому, за її словами, організації, котрі проводять платні телевікторини, а також телеканали, котрі їх транслюють, отримують значний прибуток.

«За моєю інформацією, півторагодинна програма на телебаченні дає 300—500 тисяч гривень чистого прибутку на місяць», — повідомила Мокріді.

Детальніше читайте у статті Тетяни Мокріді «Телефонуйте на ТБ! Програш гарантований... Українські канали знайшли нову статтю прибутку — «лохотрон» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі