Мінкульт поки не передаватиме УПЦ МП музей у Переяслав-Хмельницькому

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© slanet.com.ua
Міністерство культури спростовує інформацію про наміри передачі створити на місці двох музеїв у Переяслав-Хмельницькому чоловічі монастирі УПЦ МП.

Про це у коментарі для ZN.UA заявив перший заступник голови Державної служби з питань національної культурної спадщини Віктор Вечерський. Йдеться, зокрема, про можливість передачі до УПЦ МП Вознесенського собору (Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав»).

За його словами, якщо міркувати з позицій належного збереження пам’ятки духовної спадщини та сакральної архітектури, цілком очевидно, що Вознесенський собор (1695-1700 роки) тривалий час використовується не за призначенням. «Більш того, його історичний інтер’єр у радянські часи було спотворено діорамою, якій не місце у храмі. Разом з тим, не слід забувати, що саме діорама, встановлена у соборі у 1975 році фактично врятувала храм від руйнування», - додав В.Вечерський.

Крім того, за його словами, знаменитий музей-діорама «Битва за Дніпро в районі Переяслав-Хмельницького і створення Букринського плацдарму восени 1943 року», розташований у Вознесенському соборі на території Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав», також є визначною пам’яткою та має велику історичну, художню та культурну цінність.

Заступник голови Державної служби з питань національної культурної спадщини підкреслив, що художнє полотно батального живопису «Форсування Дніпра» (28 на 7 метрів) потребує вкрай обережного ставлення, оскільки є дуже вітхим. «Цілком зрозуміло, що альтернативного приміщення відповідних розмірів та з необхідними кліматичними умовами в місті поки що немає», - додав він.

Таким чином, за словами В.Вечерського, говорити про перенесення діорами або про передачу Вознесенського собору релігійній громаді зарано, і жодних документів або звернень з цього приводу до Мінкульту та до Держкультурспадщини поки не надходило. «Тільки після позитивного вирішення питання про добудову нового приміщення музею, перенесення полотна діорами та проведення реставрації самого собору обговорення самої можливості передачі храму релігійній громаді матиме якийсь сенс. Скільки часу на це знадобиться – сьогодні теж важко прогнозувати», - зазначив В.Вечерський.

Нагадаємо, 26 квітня 2010 року у Переяслав-Хмельницькому на центральній площі міста відбудеться народне віче «Не допустимо духовного Чорнобиля». Однією із причин акції протесту стане рішення обласної влади створити на місці двох музеїв чоловічі монастирі УПЦ МП.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі