Мінкульт. Квітневі тези - Культура - dt.ua

Мінкульт. Квітневі тези

17 квітня, 2015, 00:00 Роздрукувати Випуск №14, 17 квітня-24 квітня

Міністерство культури України ініціювало обговорення проекту Довгострокової Стратегії розвитку української культури. Попередній варіант тексту днями з'явився на сайті Мінкульту: з ним попередньо вже ознайомилися зацікавлені гравці культурного поля.   

 

Міністерство культури України ініціювало обговорення проекту Довгострокової Стратегії розвитку української культури. Попередній варіант тексту днями з'явився на сайті Мінкульту: з ним попередньо вже ознайомилися зацікавлені гравці культурного поля. 

Безпосереднє обговорення попереднього тексту документа відбулося в четвер на території Національного заповідника "Софія Київська" (у Будинку митрополита). Сакральна земля і святий дух, таким чином, мали би благословити прогресивні культурні ініціативи, мета яких — поліпшити стан справ у галузі, а також (певним чином) переорієнтувати українську культсферу на європейські стандарти, ба — навіть стереотипи. 

Власне, чернетка Стратегії вже викликала гостру полеміку на окремих порталах, в соціальних мережах. Що свідчить про зацікавленість частини культурного соціуму у подальших якісних змінах.

Це свідчить також про необхідність доопрацьовувати нинішню версію Стратегії, яка передбачає як важливі позиції, так і відверту декларативність. 

Зокрема, під час обговорення звучали принципові зауваження (наприклад, від братів Капранових) стосовно системності реалізації такої Стратегії — саме у контексті подальшої децентралізації влади в Україні. Мовляв, треба чітко усвідомити межу повноважень і впливу, власне, Мінкульту як провідника подальших стратегічних ініціатив, важливо також усвідомити і кордони свавілля з боку місцевої влади, яка може ігнорувати, навіть бойкотувати прогресивні зрушення в царині культури. 

Ще одна пропозиція (від Марійки Бурмаки) — про усвідомлення важливого місця музичної культури (зокрема й масової культури), яка активно впливає на соціум, формує смаки, погляди. Отже, і такий — музичний — напрям мав би бути відображений у пріоритетних положеннях документа. 

Запеклі суперечки, як завше, викликають проблеми культурної спадщини, зокрема все, що пов'язане зі збереженням заповідних територій. Такий блок теж є у "квітневих тезах" Стратегії. З цього приводу міністр культури В.Кириленко зауважив, що на часі ряд серйозних наступальних ініціатив з боку відомства, які мають унеможливити спроби забудовників зазіхати на охоронні заповідні території. Дай-то Боже! 

У сфері кіно (виходячи з позицій Стратегії) найближчим часом планують реалізувати тактику запровадження збору на розвиток кіноіндустрії, а також податкових пільг. 

"Довгострокова Стратегія…" — не Конституція України, навіть не правила дорожнього руху. Тобто це, швидше, декларація добрих намірів… Яких чекає від України — Європа. Цей самий текст (навіть попередній його варіант) — ще один привід поговорити-подискутувати-поламати списи. Отже, найближчим часом маємо намір опублікувати спектр контрастних думок з приводу такого проекту як уособлення "дорожньої карти", якою має рухатися наша культура… 

(Чекаємо відгуків — після ознайомлення з документом "Довгострокова стратегія розвитку української культури".) 

 
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво