Мінкульт. Квітневі тези

Поділитися
Міністерство культури України ініціювало обговорення проекту Довгострокової Стратегії розвитку української культури. Попередній варіант тексту днями з'явився на сайті Мінкульту: з ним попередньо вже ознайомилися зацікавлені гравці культурного поля.

Міністерство культури України ініціювало обговорення проекту Довгострокової Стратегії розвитку української культури. Попередній варіант тексту днями з'явився на сайті Мінкульту: з ним попередньо вже ознайомилися зацікавлені гравці культурного поля.

Безпосереднє обговорення попереднього тексту документа відбулося в четвер на території Національного заповідника "Софія Київська" (у Будинку митрополита). Сакральна земля і святий дух, таким чином, мали би благословити прогресивні культурні ініціативи, мета яких - поліпшити стан справ у галузі, а також (певним чином) переорієнтувати українську культсферу на європейські стандарти, ба - навіть стереотипи.

Власне, чернетка Стратегії вже викликала гостру полеміку на окремих порталах, в соціальних мережах. Що свідчить про зацікавленість частини культурного соціуму у подальших якісних змінах.

Це свідчить також про необхідність доопрацьовувати нинішню версію Стратегії, яка передбачає як важливі позиції, так і відверту декларативність.

Зокрема, під час обговорення звучали принципові зауваження (наприклад, від братів Капранових) стосовно системності реалізації такої Стратегії - саме у контексті подальшої децентралізації влади в Україні. Мовляв, треба чітко усвідомити межу повноважень і впливу, власне, Мінкульту як провідника подальших стратегічних ініціатив, важливо також усвідомити і кордони свавілля з боку місцевої влади, яка може ігнорувати, навіть бойкотувати прогресивні зрушення в царині культури.

Ще одна пропозиція (від Марійки Бурмаки) - про усвідомлення важливого місця музичної культури (зокрема й масової культури), яка активно впливає на соціум, формує смаки, погляди. Отже, і такий - музичний - напрям мав би бути відображений у пріоритетних положеннях документа.

Запеклі суперечки, як завше, викликають проблеми культурної спадщини, зокрема все, що пов'язане зі збереженням заповідних територій. Такий блок теж є у "квітневих тезах" Стратегії. З цього приводу міністр культури В.Кириленко зауважив, що на часі ряд серйозних наступальних ініціатив з боку відомства, які мають унеможливити спроби забудовників зазіхати на охоронні заповідні території. Дай-то Боже!

У сфері кіно (виходячи з позицій Стратегії) найближчим часом планують реалізувати тактику запровадження збору на розвиток кіноіндустрії, а також податкових пільг.

"Довгострокова Стратегія…" - не Конституція України, навіть не правила дорожнього руху. Тобто це, швидше, декларація добрих намірів… Яких чекає від України - Європа. Цей самий текст (навіть попередній його варіант) - ще один привід поговорити-подискутувати-поламати списи. Отже, найближчим часом маємо намір опублікувати спектр контрастних думок з приводу такого проекту як уособлення "дорожньої карти", якою має рухатися наша культура…

(Чекаємо відгуків - після ознайомлення з документом "Довгострокова стратегія розвитку української культури".)

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі