Міністр культури запропонував мовні критерії для "національних фільмів"

Поділитися
Міністр культури запропонував мовні критерії для "національних фільмів" В'ячеслав Кириленко буде відбирати фільми за мовною ознакою © Урядовий портал
На державну підтримку зможуть претендувати фільми, в яких на 80% говорять по-українськи.

Віце-прем'єр-міністр - міністр культури В'ячеслав Кириленко допускає, що до 20% реплік "національного фільму" можуть бути іншою мовою, повідомляє агентство "Українські новини".

"Ми фіксуємо мовний режим національного фільму - це 100% українська мова, але якщо творча художня задумка вимагає цього, то може бути 80%", - сказав він.

Кириленко зазначив, що в такому разі до 20% реплік фільму можуть бути не українською мовою і фільм все одно буде вважатися національним, і зможе претендувати на отримання державної підтримки.

За його словами, відповідну норму передбачає законопроект про підтримку національного кіно, який знаходиться на розгляді у Верховній Раді.

Читайте також: Кириленко переклав на Кличка відповідальність за "арку дружби народів"

Як повідомлялося, у січні 2016 року Верховна Рада прийняла за основу законопроект про державної підтримки кінематографії в Україні.

Законопроектом пропонується визначити форми та порядок надання державної фінансової підтримки суб'єктам кінематографії; пропонується створити Раду щодо державної підтримки кінематографії. Законопроектом деталізується механізм участі держави у фінансуванні кіновиробництва, визначаються культурні та виробничі критерії Культурного тесту фільмів, вводиться бальна система - оцінні елементи національних фільмів тощо.

Як наголошується в пояснювальній записці до законопроекту, запропоновані законопроектом норми повинні привести збільшення частки українських фільмів в касових зборах України з сьогоднішніх 2,5% до 25%, збільшення частки українських фільмів і серіалів в ефірі загальнонаціональних телеканалів в три рази.

Також автори законопроекту розраховують на залучення іноземних виробників контенту, витрати яких на території України можуть досягти 2,5 млрд грн у найближчі п'ять років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі