МИ НЕСЕМО ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ТИХ, КОГО НАГОРОДЖУЄМО…

Поділитися
Міжнародний день музики, який відзначається 1 жовтня, збігається ще з одною знаменною датою — днем народження великого піаніста XX століття Володимира Горовиця...

Міжнародний день музики, який відзначається 1 жовтня, збігається ще з одною знаменною датою — днем народження великого піаніста XX століття Володимира Горовиця. І щоб не повторюватися і не розповідати вкотре цікаві факти з біографії іменинника, поговоримо про конкурс, який зробив його ім’я безсмертним. Я маю на увазі Міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця.

Минуло майже півроку відтоді, як відлунав черговий конкурс. Близько місяця в окупації перебував зал Національної філармонії, куди з’їхалася братія піаністів з різних країн. Над організацією конкурсу постійно працювала величезна кількість людей, які стежили за тим, щоб таланти могли спокійно творити, не відволікаючись на земні побутові проблеми.

І ось, нарешті, усе позаду. Здавалося б, час відпочити...

Та конкурс Горовиця має свою неповторну ауру: хто потрапив сюди хоча б одного разу, залишається тут, під батьківським крилом.

З кожним роком міжконкурсна робота стає дедалі насиченішою. Гастрольні програми розпочалися в юних лауреатів із першого конкурсу. Проте це далеко не все. Конкурс Горовиця відкриває нові імена, які повинні стати майбутнім української та світової музичної культури. Вони вимагають постійного професіонального розвитку. Про це й подбали «Горовці», організувавши 1998 року «Школу виконавчої майстерності».

За два роки роботи «школи» було проведено 14 майстер-класів видатних музикантів із різних країн. Чимало слухачів брали участь у Міжнародному фестивалі «Київські літні музичні вечори», організатором яких також є конкурс Горовиця.

Цього року післяконкурсна робота розпочалася з гастролей в Ізраїль, куди відправлялися лауреати молодшої групи А.Чугай (третя премія на IV конкурсі), К.Кедук (друга премія на IV конкурсі) і В.Холоденко (друга премія на ІІІ конкурсі). З 24 по 27 травня в Москві з гастролями побували хлопці, які полонили киян на останньому конкурсі: Роберт Уманський (друга премія в середній групі), Павло Єлетський (друга премія в старшій групі) і Олександр Піроженко (друга премія в старшій групі). Далі були гастролі в Хорватії, Чернігові та Ялті, де з 1 по 10 вересня відбувся Перший інтернаціональний фестиваль «Зірки планети». До Ялти приїхали з концертами лауреати перших премій IV конкурсу — Марія Кім (старша група) і Валерія Мірош (молодша група).

Не можна залишити без уваги два літніх заходи, які плавно перетекли одне в інше, а саме: фестиваль «Київські літні музичні вечори», що проводився вже четвертий рік, і новинка сезону — «Літня музична академія».

Концертні програми «літніх музичних вечорів» із кожним роком стають дедалі різноманітнішими, включають широке коло виконавців із різних країн, даючи змогу виступити великій кількості київських оркестрів. Цій культурній акції не потрібні реклама та похвала, оскільки її вже встигли полюбити кияни. А для аудиторії із солідним «стажем» це ще й свято повернення до життя традиції концертів на літній сцені Маріїнського парку.

Важливий і новий етап у діяльності конкурсу Горовиця — заснування «Літньої музичної академії» на базі «Школи виконавчої майстерності». Програма навчання включила комплекс предметів, які є основою практичної діяльності виконавця. У майстер-класах Академії цього року взяв участь 41 слухач з України, Росії, Туреччини, США, Нідерландів. А найголовніше — це те, що всім без винятку слухачам Академії було надано змогу виступити з концертами, а найсміливіші та упевнені в собі грали з оркестром на літній естраді парку.

Така постійна турбота про вихованців, безупинна діяльність протягом року, можливо, у недалекому майбутньому перетворить організацію під назвою «Міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яті В.Горовиця» у міжнародну академію, девізом якої стане дещо змінена фраза Екзюпері: «Ми несемо відповідальність за тих, кого нагороджуємо!»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі