Марина і Сергій Дяченки. «Vita nostra», видавництво «Зелений пес» - Культура - dt.ua

Марина і Сергій Дяченки. «Vita nostra», видавництво «Зелений пес»

3 серпня, 2007, 14:15 Роздрукувати Випуск №28, 3 серпня-10 серпня

Україномовна версія «Vita nostra», нового роману Марини та Сергія Дяченків, побачила світ на початку літа у видавництві «Зелений пес»...

Україномовна версія «Vita nostra», нового роману Марини та Сергія Дяченків, побачила світ на початку літа у видавництві «Зелений пес». Історія життя і стосунків із довколишнім світом дівчини, котра із закомплексованого підлітка перетворюється на стихійну силу світобудови. Вона навчається у химерному Інституті, викладачі й навчальні програми якого можуть виринути з глибин не дуже хорошого сну. Між цих викладачів і програм намагаються зберегти жит­тя підкреслено звичайні студенти. Героїня, як і всі реш­та її колеги, підступом і шантажем закинута з неблискучого, але загалом задовільного звичного існування у химерне, а часами і цілком нестерпне навчання. По духу «Vita nostra» чимось близька до роману Стругацьких «За мільярд років до кінця світу».

Не треба чекати від цієї книжки легкого «фентезійного» читання, хоч би як нагадував сюжет «Гаррі Поттера навпаки». На першому плані психологізм і онтологія-світобудова, а не протистояння «злих з поганими». «Vita nostra» — книжка неігрова. Попри фахово зроблений текст і загалом лінійний сюжет, психологічні дескрипції вимагають ненастанного напруження уваги. Додаткової концентрації на тексті сприяють розсипані по тексту цитати з інших літературних творів. Настрій оповіді переважно депресивний. Також слід відзначити легке відчуття недовершеності сюжету, надто лаконічний фінал.

Оформлен­ня книжки цілком достойне. Папір — білий і якісний, шрифт — зручний для читання, огріхів у коректорській роботі фактично непомітно. Натомість вряди-годи трапляються ну не те щоб відверті русизми, але слова, вжиток яких хотілося б обмежити. Попри старанну роботу дизайнера, треба зазначити, що мереживної суперобкладинки і золотого тиснення не вистачає навіть на одне прочитання — обкладинка порвалася майже відразу, «сусальне золото» залишилося на пальцях першого ж читача. Втім, якість видання однак доволі висока.

Книжку можна сміливо рекомендувати любителям психологічної прози, навколофілософської фантастики та всім, кому до вподоби попередні твори авторів. Книжка може сподобатись або ні, але за витраченим на читання часом жалкувати не доведеться.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №6, 16 лютого-22 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво